03.05.2021, 16:25

Nová instantná káva od Tchibo zdvíha úroveň instantných káv

Tchibo prináša na trh dve novinky – instantnú kávu Barista Classic a Barista Espresso style.

Nová instantná káva od Tchibo zdvíha úroveň instantných káv
Zdroj: Tchibo

V uplynulom roku sa Tchibo stalo lídrom na českom trhu kávy nielen v objemu, ale aj hodnote a aj na Slovensku výrazne atakuje prvé priečky rebríčka. Veľký podiel na tomto úspechu má práve značka Barista. Hlavný benefit tohto radu spočíva vo veľmi pomalom pražení kávových zŕn v tradičných bubnoch. Zrnká tak majú dostatok času na rozvinutie harmonického tónu a charakteristickej chute.

Nová instantná káva Barista Espresso Style je kombináciou Arabiky a Robusty, charakteristická plnou chuťou s tónmi horkej čokolády a s akcentom orieškov. Jemnejšia Barista Classic je pripravená z kávy Robusta prináša elegantnú arómu s decentným ovocným charakterom.

„Instantnou kávou Barista Classic a Barista Espresso style rozširujeme portfólio Barista o ďalšiu kategóriu. Oslovíme ňou ďalšiu širokú skupinu zákazníkov, pretože až 60 percent všetkých šálok kávy na svete sa pripravuje práve z instantnej kávy. Nie je dôvod pochybovať aj o jej obľube na Slovensku, koniec-koncov pravidelne sme zaznamenávali dopyt, tak teraz môžu dopriať všetky formy kávu radu Barista od zrnkovej cez mletú, kapsulovú a teraz aj instantnú,“ hovorí Eva Kotýnková, Corporate Communications Manager spoločnosti Tchibo.

Instantná káva Barista Classic a Barista Espresso style je v ponuke všetkých kamenných predajniach Tchibo, v Tchibo kútikoch vo vybraných predajniach COOP Jednota a Labaš a na www.tchibo.sk. 

Na podporu uvedenia oboch noviniek je pripravená marketingová podpora, zahŕňajúca špeciálne vystavenie v predajniach, promočné akcie a PR podpora zabezpečovaná agentúrou 10/10 Communications.

Zdroj: Tchibo
Zdroj: Tchibo

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.