Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.06.2018, 12:56

Cannes 2018: Rozprávanie pomocou očí pre paralyzovaných získalo Grand Prix for Good

Stačí 50 pohybov a pacient vyjadrí to, čo by chcel povedať.

Cannes 2018: Rozprávanie pomocou očí pre paralyzovaných získalo Grand Prix for Good
Zdroj: NeuroGen

Včera začal vo francúzskom Cannes 65. ročník medzinárodného festivalu, ktorý je najvýznamnejšou oslavou kreativity na svete - Cannes Lions. Desiatky tisíc prác každý rok bojujú o miesto na výslní a len približne piatim percentám z nich sa podarí zaujať porotu a skutočne zažiariť. To sa podarilo prepracovanej práci, ktorá pomáha. Odniesla si prvé udelené Grand Prix tohto ročníka medzinárodného festivalu.

Blink to Speak” je “očný jazyk” vytvorený agentúrou TBWA/India pre NeuroGen Brain & Spine Institute a neziskovú organizáciu Asha Ek Hope. Projekt pomáha paralyzovaným pacientom komunikovať pomocou očí.

Nosným bodom projektu bola kniha slúžiaca ako návod na „očný jazyk“, ktorá je dostupná ako e-book a okrem toho bolo vytvorených 10 000 jej výtlačkov.

Pomocou výtlačkov boli pre paralyzovaných pacientov a aj pre ich ošetrovateľov pripravované workshopy, na ktorých bol odprezentovaný systém, ako správne na základe špeciálne vytvorenej očnej abecedy komunikovať. Päťdesiatimi jednoduchými pohybmi očí dokáže pacient vyjadriť svoje základné potreby a tak mu jeho okolie dokáže porozumieť.

Nový "jazyk" považujú odborníci za prelomový, pretože prináša možnosť získania spätnej väzby od pacienta, od ktorého ju doteraz nedostali. 

Zdroj: Youtube

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.