Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.12.2019, 10:39

Kylie Minogue v reklame láka Britov do Austrálie. Krajina má byť liekom na "ťažký Brexit"

Popová hviezda sa zjaví v štýle seriálu Susedia, v ktorom vystupovala v 80. rokoch.

Kylie Minogue  v reklame láka Britov do Austrálie. Krajina má byť liekom na "ťažký Brexit"
Zdroj: Matesong

Cieľom novej turistickej kampane, v ktorej hlavnou hviezdou je známa popová hviezda Kylie Minoque, je prilákať do Austrálie Britov. Kampaň stála 15 miliónov a je prvou masívnou kampaňou Austrálie v Británii.

Speváčka v piesni príznačne nazvanej "Matesong" láka Britov na "roztomilé vačkovce", pláže s bielym pieskom, spieva aj o obyvateľoch, ktorí „hovoria ich jazykom“.

Trojminútovú hudobnú reklamu odvysielali v televíziách vo Veľkej Británii pred príhovorom kráľovnej na Štedrý deň. V klipe vystupujú aj ďalšie austrálske hviezdy: tenistka Ashleigh Bartyová, komik Adam Hills a bývalý hráč kriketu Shane Warne.

Kampaň naráža na dlhotrvajúci Brexit. Pričom ponúka pre Britov alternatívu. V textoch sa spieva, že Austrália Britániu miluje a nikdy ju nebude súdiť. Pre Austráliu sú Briti kamarátom, na ktorého sa dá vždy spoľahnúť a tiež "plecom, na ktorom sa vždy môžu vyplakať". Briti prijali kampaň veľmi dobre, považujú ju za milú a zábavnú.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.