Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.01.2020, 11:35

Spotify ponúka podcasty pre psov, ktorí zostanú sami doma

Nahrávky obsahujú hovorené slovo v kombinácii s hudbou, playlisty sú vytvorené podľa charakteru psov.

Spotify ponúka podcasty pre psov, ktorí zostanú sami doma
Zdroj: Pixabay

Služba pre streamovanie hudby Spotify vytvorila zoznamy skladieb a súborov audionahrávok, tzv. podcastov, ktoré môžu počúvať psy a ďalší domáci miláčikovia, keď zostanú doma bez svojho pána. Spotify tak reaguje na zistenie, že takmer 74 percent majiteľov domácich miláčikov v Británii púšťa svojim zvieratám hudbu, napísali agentúry AFP a Reuters.

Celosvetovo Spotify ponúka zoznamy skladieb - playlisty, pre domácich miláčikov vytvorené na základe algoritmov vychádzajúcich z typu zvieraťa a jeho charakteru, teda či je skôr aktívny alebo pomalý. K dispozícii sú playlisty pre psov, mačky, škrečky, vtáky a leguány. Playlist je možné doplniť aj fotkou domáceho maznáčika.

Súčasne spoločnosť v Británii ponúka podcasty pre psov, ktoré ich majú zbaviť stresu z toho, že zostali sami doma. Nahrávka začína hovoreným slovom k psovi, ktoré ho má upokojiť, nasledujú pochvalné vyjadrenia a rozprávanie príbehov nahovorených hercami. Súčasťou je tiež upokojujúca hudba.

Spotify uviedol, že v prieskume zistil, že jeden zo štyroch majiteľov domáceho maznáčika mu púšťa hudbu, keď je zviera doma samo. Zhruba 42 percent majiteľov potom uvádza, že ich zviera má obľúbený druh hudby. Štvrtina dokonca uviedla, že videli, ako ich miláčikovia na hudbu tancujú.

Spotify vo vyhlásení tvrdí, že ju k tvorbe playlistov pre zvieratá inšpiroval prieskum, podľa ktorého 71 percent ľudí púšťa svojim zvieratkám hudbu a podľa ktorého si osem ľudí z desiatich myslí, že ich zvieraťu sa hudba páči.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.