Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.02.2020, 08:52

Majiteľ Googlu zvýšil zisk, rast tržieb bol ale najslabší za päť rokov

Akcie firmy po zverejnení výsledkov strácali viac ako štyri percentá.

Majiteľ Googlu zvýšil zisk, rast tržieb bol ale najslabší za päť rokov
Zdroj: Reuters

Čistý zisk americkej spoločnosti Alphabet, ktorá je majiteľom internetového gigantu Google, sa vo štvrtom štvrťroku medziročne zvýšil takmer o pätinu na 10,67 miliardy dolárov. Rast tržieb bol ale najpomalší za päť rokov. Vyplýva to z výsledkov, ktoré firma zverejnila. Google je najpoužívanejším internetovým vyhľadávačom na svete.

Celkové tržby spoločnosti Alphabet sa zvýšili o 17 percent na 46,08 miliardy dolárov. Zaostali tak za očakávaniami analytikov, ktorí ich podľa prieskumu spoločnosti Refinitiv odhadovali v priemere na 46,94 miliardy dolárov. Zisk naopak odhady prekonal. V prepočte na akciu predstavoval 15,35 dolára, zatiaľ čo analytici očakávali 12,53 dolára, napísala agentúra Reuters.

Akcie podniku po zverejnení výsledkov strácali viac ako štyri percentá. Minulý mesiac sa spoločnosť Alphabet stala ešte len štvrtým americkým podnikom, ktorého trhová hodnota presiahla miliardu dolárov.

Väčšina ziskov spoločnosti Alphabet pochádza z predaja reklamy. Investori teraz pozorne sledujú aktivity firmy v cloudových službách a jej ambície v oblasti starostlivosti o zdravie. Google sa vlani dohodol na kúpe výrobcu smart hodiniek a fitnes náramkov Fitbit, píše agentúra AP.

Z vedenia spoločnosti Alphabet koncom minulého roka odstúpili zakladatelia firmy Google Larry Page a Sergey Brinn. Ich miesto na čele konglomerátu zaujal generálny riaditeľ Googlu Sundar Pichai.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.