Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.04.2020, 08:25

Pandémia ovplyvnila tržby a zisk majiteľa Google

Štvrťročné výsledky ovplyvnilo marcové výrazné spomalenie príjmu z reklamy.

Pandémia ovplyvnila tržby a zisk majiteľa Google
Zdroj: Reuters

Čistý zisk americkej spoločnosti Alphabet, ktorá je majiteľom internetového gigantu Google, sa v prvom štvrťroku medziročne zvýšil o necelé tri percentá na 6,84 miliardy dolárov. Celkové príjmy spoločnosti stúpli o 13 percent na 41,2 miliardy dolárov, čo podľa agentúry AP predstavuje najslabší rast za takmer päť rokov. Na príjmy z reklamy totiž začala mať negatívny dopad koronakríza.

Celkové príjmy spoločnosti však prekonali očakávania analytikov, ktorí ich podľa prieskumu firmy Refinitiv odhadovali v priemere na 40,3 miliardy dolárov. Akcie Alphabet preto po zverejnení štvrťročných výsledkov posilňovali.

"Počas prvých dvoch mesiacov prvého štvrťroku boli výsledky silné, potom sme ale v marci zažili výrazné spomalenie v príjmoch z reklamy," uviedla finančná riaditeľka Alphabet Ruth Poratová.

V celom prvom štvrťroku sa príjmy podniku z reklamy zvýšili zhruba o desať percent na 33,8 miliardy dolárov.

​Obzvlášť dobre si viedla platforma pre zdieľanie videí YouTube, ktorej príjmy sa zvýšili zhruba o tretinu, napísala agentúra AP.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.