Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.10.2020, 13:50

Facebook spúšťa v Európe svoju zoznamku, dostupná bude aj na Slovensku

Facebook Dating už vo svete využilo viac ako 1,5 miliardy ľudí.

Facebook spúšťa v Európe svoju zoznamku, dostupná bude aj na Slovensku
Zdroj: Reprofoto, Screenshot/Facebook

Americká internetová spoločnosť Facebook spúšťa svoju zoznamovaciu službu Facebook Dating. Bude v 32 európskych krajinách vrátane Slovenska, oznámila firma.

Pôvodne chcela túto službu do Európy uviesť už vo februári, kvôli pochybnostiam zo strany regulátorov však plán odložila. V Spojených štátoch odštartoval Facebook zoznamku už pred rokom v septembri.

"Spúšťame dnes Facebook Dating v Európe, aby sme pomohli viacerým ľuďom nájsť zmysluplné vzťahy prostredníctvom vecí, ktoré majú spoločné, ako sú záujmy, udalosti a skupiny," uviedla produktová manažérka Kate Orseth. Upozornila, že spoločnosť pri novej služby kladie veľký dôraz na bezpečnosť a ochranu súkromia, pretože "hľadanie milostného partnera je hlboko osobnou záležitosťou".

​Írsku Komisii pre ochranu dát (DPC) vo februári znepokojilo, že ju Facebook o svojom zámere spustiť službu v Európe informoval iba desať dní vopred. Komisia vtedy tiež upozornila, že od firmy nedostala žiadnu dokumentáciu o hodnotení vplyvu na ochranu osobných údajov. Európska divízia Facebooku sídli v Írsku, čo z DPC robí hlavného regulátora tejto spoločnosti v Európskej únii.

Manažérka Facebooku podľa agentúry DPA uviedla, že tentoraz spoločnosť úradu predložila dokumenty s predstihom, hoci nemala povinnosť to urobiť. Zdôraznila, že služba je v súlade s pravidlami Európskej únie na ochranu súkromia, ktoré sú známe pod skratkou GDPR (General Data Protection Regulation).

Služba doteraz fungovala v 20 krajinách, okrem iného v Spojených štátoch, Kanade, Mexiku, Argentíne alebo vo Vietname. Od jej prvého spustenia podľa údajov Facebooku nadviazalo nejaký druh kontaktu viac ako 1,5 miliardy ľudí.

Zdroj: Facebook blog

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.