Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
04.03.2021, 14:05

Prvá pivná plechovka u nás oslavuje 50 rokov. Špeciálna edícia Zlatý Bažant ´73 pripomína jej historické míľniky

K dispozícii sú spolu štyri rôznorodé multipacky.

Prvá pivná plechovka u nás oslavuje 50 rokov. Špeciálna edícia Zlatý Bažant ´73 pripomína jej historické míľniky
Zdroj: Heineken

Presne pred 50 rokmi bola spustená prvá výrobná linka na plnenie piva do plechoviek v celom Československu. Stalo sa tak v roku 1971 v hurbanovskom pivovare, kedy bolo vyrobené prvé plechovkové pivo značky Zlatý Bažant.

Aby pivovar preukázal jeho trvanlivosť v extrémnych podmienkach – v teple, aj v mraze, stalo sa súčasťou mnohých expedícií a výprav po celom svete: plavby okolo sveta, expedície do Himalájí, či dokonca letu do vesmíru. 

Všetky tieto významné míľniky teraz pivovar z Hurbanova pretavil do špeciálnej edície množstevného balenia piva Zlatý Bažant ´73, ktorý prináša práve pri príležitosti 50. výročia prvej plechovkovej linky. Každé balenie obsahuje 12 plechoviek šesť týždňov vareného ležiaka a zdobia ho ikonické kresby a fakty z jednotlivých expedícií. K dispozícii sú spolu štyri rôznorodé multipacky, pričom každý reflektuje jednu z výprav.   

Zdroj: Heineken

„Uvedenie plechovky bol v danej dobe prelomový a inovatívny krok. O tom, že to bolo správne rozhodnutie, sa presviedčame dodnes. Plechovka patrí medzi najpraktickejšie a mimoriadne obľúbené balenia,“ uviedol Peter Tureček, brand manažér značky Zlatý Bažant a dodáva: „Pri príležitosti 50. výročia sme pozornosť zamerali na fanúšikov nášho piva, a preto sme sa rozhodli uviesť limitovaný multipack s obľúbeným šesť týždňov vareným ležiakom Zlatý Bažant ´73. Týmto balením si chceme zaspomínať na významné expedície, spojené s plnením piva do plechovky, a priblížiť ich aj spotrebiteľom, keďže mnohí o týchto zaujímavých faktoch doteraz možno ani netušili.“

Míľniky v histórii plechovky z Hurbanova:

Plavba okolo sveta
V roku 1972 oboplávalo plechovkové pivo Zlatý Bažant zemeguľu s moreplavcom Richardom Konkolským. Aj po 63 000 km plavby v rôznych teplotách si pivo udržalo chuť.

Himalájska výprava
V roku 1973 sa plechovka piva stala súčasťou československej himalájskej výpravy na Nanga Parbat. 

Let do vesmíru
O päť rokov neskôr (1978) sa posádka ruskej vesmírnej lode Sojuz 29, kozmonauti Kovaľonok a Ivančenkov, postarala o to, aby Zlatý Bažant vyletel do vesmíru.

Africká expedícia
Zlatý Bažant obstálo na výbornú aj v ďalších náročných podmienkach – počas cyklistickej výpravy do Afriky cez Saharu, kde sa striedali teploty od -3 stupňov do +40 stupňov.

Expedícia India – Cejlón
Plechovka bola tiež súčasťou potápačskej výpravy do južnej Indie na ostrov Cejlón. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.