Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
10.05.2017, 11:47

Spustili hlasovanie za najsexistickejšiu reklamu. Medzi nominovanými je aj Telekom alebo McDonald's

Anticenu získa zadávateľ reklamy, nie reklamná agentúra alebo tvorcovia reklamy.

Spustili hlasovanie za najsexistickejšiu reklamu. Medzi nominovanými je aj Telekom alebo McDonald's
Zdroj: Sexistický kix

Netradičná anticena Sexistický kix vznikla minulý rok. Jej cieľom je upozorňovať verejnosť na problém sexizmu v reklame a jeho dôsledky na životy ľudí. Vyhlasovateľom súťaže je Aliancia žien – Cesta späť, dcérska organizácia Aliancie žien Slovenska, ktorá sa zameriava na obhajobu ženských práv. Aktuálne sa sústreďuje na riešenie domáceho a rodovo podmieneného násilia a násilia na ženách v reklame. Zapojením do hlasovania o najsexistickejšiu reklamu majú podľa organizátorov súťaže ľudia možnosť vyjadriť svoj nesúhlas so sexizmom v reklame.

V aktuálnom ročníku si verejnosť vyberá z 55 nominovaných reklám, hlasovať za tú najsexistickejšiu môže do konca mája. O dva dni na to, 2. júna, bude vyhlásená víťazná reklama. Anticenu získa zadávateľ reklamy, nie reklamná agentúra ani tvorcovia reklamy.

Medzi nominovanými reklamami sa nachádzajú okrem nahých ženských tiel bez súvisu s ponúkanými službami aj iné. Vybrali sme tie, kde je zobrazený muž venujúci sa domácim prácam alebo také, ktoré zobrazujú len jedlo. Pozrite sa, prečo si vyslúžili nomináciu na anticenu.

​V minuloročnom, pilotnom ročníku rozhodla verejnosť (57 hlasmi), že najsexistickejšou reklamou je predvolebná kampaň kandidátky SAS Jany Cigánikovej, konkrétne jej billboard so spustenými nohavičkami a sloganom "Zbavme sa zbytočných prekážok". Jej neštandardný boj o voličov zafungoval a Cigániková je už poslankyňou. Do parlamentu sa dostala ako náhradníčka Sulíka.

Zdroj: archív HN

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.