Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.07.2017, 13:57

Legendárny Harry Hole prichádza na plátna kín. Vo filme podľa bestselleru Jo Nesbøa Snehuliak

Milovníci severských detektívok sa môžu tešiť na Michaela Fassbendera v hlavnej úlohe.

Legendárny Harry Hole prichádza na plátna kín. Vo filme podľa bestselleru Jo Nesbøa Snehuliak
Zdroj: CinemArt

Severské detektívky si získali za posledné roky mimoriadnu popularitu. Zásluhu má na tom najmä nórsky majster súčasných trilerov Jo Nesbø. Momentálne patrí medzi najpopulárnejšich svetových autorov, z jeho kníh sa predalo 20 miliónov výtlačkov, boli preložené do 35 jazykov a vyšli v 140 krajinách sveta. Na Slovensku je tiež najpopulárnejším zahraničným autorom detektívok.

V roku 1997 napísal Jo Nesbø svoju prvú detektívku s vyšetrovateľom Harry Holeom. Krimiromán Netopierí muž priniesol autorovi škandinávsku cenu za najlepší kriminálny román. V nasledujúcich rokoch sa stal Harry Hole - elitný detektív s elitnou slabosťou pre alkohol, súčasťou ďalších desiatich Nesbøových kníh.

Pri predstavovaní svojej najnovšej knihy Smäd povedal spisovateľ o Harry Holeovi: „Obidvaja sme romantici a melancholici, chaotickí  i disciplinovaní zároveň. Kedysi som si myslel, že ja a on sme dve úplne rozdielne bytosti. Teraz vidím, že to nie je pravda. Možno nie je moje alter ego, ale určite som doňho vložil veľa zo seba samého. Povedzme takých 70%. Tie najlepšie časti :-) Harry Hole je muž, ktorý bojuje so svetom aj so sebou samým. Nie je to superhrdina a možno aj preto je ľuďom blízky.“

Severské mrazenie na filmovom plátne

Na jeseň (12. októbra) bude mať premiéru film Snehuliak, ktorý nakrútil švédsky režisér Tomas Alfredson podľa Nesbøovho rovnomenného bestselleru z roku 2012. Harry Hole v ňom pátra po sériovom vrahovi, ktorý vraždí vždy v čase, keď napadne prvý sneh. Detektív musí nepolapiteľného vraha jedenástich žien chytiť skôr, než znovu nasneží.

Film má skvelé herecké obsadenie. V hlavných úlohách sa predstavia dvojnásobný kandidát na Oscara Michael Fassbender, Rebecca Fergusson, Toby Jones, Val Kilmer, Charlotte Gainsbourg, J.K. Simmons, James D'Arcy, Jamie Clayton, Sofia Helin, Ronan Vibert, Jakob Oftebro, David Dencik, Alec Newman, Jo Nesbø, Jonas Karlsson, Silvia Busuioc, Peter Dalle, Irina Kara, Martin Grid Toennesen.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.