Kanárikovo žlté šaty hlavnej predstaviteľky sa stali inšpiráciou nielen pre tých, ktorým je do spevu a tanca. Na snímke Emma Stoneová tancuje s Ryanom Goslingom.lalaland.movie
StoryEditor

Letné kino na Magio pláži otvorí oscarový trhák La La Land

15.07.2017, 17:50
Autor:
TASRTASR
Letné kino Bažant Kinematograf prinesie 26 snímok.

Letné kino Bažant Kinematograf bude aj tento rok premietať na Magio pláži v Bratislave. Od 15. júla do 18. augusta, vždy od soboty do stredy, ponúkne úspešné filmové tituly z posledného obdobia, špeciálne uvedenia i filmové novinky.

Siedma filmová sezóna prinesie 26 snímok. Plážové premietanie odštartuje Oscarmi ovenčený muzikál La La Land a ukončí slávnostná premiéra najnovšieho filmu Jana Svěráka Po strništi bos.

Zo slovenských a česko-slovenských filmov posledného obdobia sa v programe, tradične aj s hosťami, predstavia novinky Piata loď (r. Iveta Grófová), Únos (r. Mariana Čengel Solčanská), ako aj Baba z ľadu (r. Bohdan Sláma) a Učiteľka (r. Jan Hřebejk), ale i Obecná škola Jana Svěráka, ktoré tento rok cestujú s Bažant Kinematografom aj po slovenských mestách.

V slovenskej premiére budú uvedené dve slovenské koprodukčné snímky - dokument Červená, venovaný svetoznámej opernej dive a herečke Sone Červenej, ktorý hlavná predstaviteľka filmu osobne uvedie spoločne s režisérkou Olgou Sommerovou, a najnovší film Jana Svěráka Po strništi bos.

Zahraničné snímky

Špeciálne miesto má v programe oscarový režisér českého pôvodu Miloš Forman. Diváci si budú môcť pozrieť na filmovom plátne jeho Amadea a muzikál Vlasy. Zo zahraničnej kinematografie, americkej i európskej, letné kino prinesie úspešné distribučné aj festivalové tituly, medzi nimi napr. Café Society od Woodyho Allena, na Oscara nominovaný film Skryté čísla (r. Theodore Melfi), ktorý sa v slovenskej kinodistribúcii vôbec neobjavil, či akčná a vtipná komédia Ostrí chlapci (r. Shane Black).

Z nezávislej filmovej scény nebude chýbať absurdná temná komédia Schneider vs. Bax (r. Alex van Warmerdam), dráma Môj kráľ (r. Maiwenn) s Vincentom Casselom a v Cannes ocenenou Emmanuelle Bercotovou, najnovšia snímka Jima Jarmusha Paterson či legendárne dielo fínskeho režiséra Akiho Kaurismäkiho Leningradskí kovboji dobývajú Ameriku.

Špeciálnu reprízu na bratislavskej pláži bude mať čierna komédia Divoké historky (r. Damián Szifron). Tradične sa predstaví aj laureát ceny LUX udeľovanej Európskym parlamentom, ktorým je za rok 2016 nemecko-rakúska komediálna dráma Toni Erdmann (r. Maren Ade), ocenená aj Oscarom za najlepší cudzojazyčný film.

V cykle venovanom prázdninujúcim deťom a ich rodičom sú zaradené dva filmy - animovaný hit Mimoni (r. Kyle Balda, Pierre Coffin) a japonský "animák" Chlapec vo svete príšer (r. Mamoru Hosoda).

Projekcie, ktoré zabezpečuje špeciálne upravené auto IVECO Daily, prerobené na profesionálne kino a videoprojekciu, sú bez vyberania vstupného, vždy od 21.00 h, resp. krátko po zotmení. Nepremieta sa za mimoriadne nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra.

01 - Modified: 2017-07-15 16:39:09 - Feat.: 0 - Title: Letné kino v kaviarni Berlinka v SNG ponúkne v lete európske filmy 02 - Modified: 2017-11-19 19:15:34 - Feat.: 0 - Title: Júlové kino premiéry: Potešia sa milovníci sci-fi, marveloviek i oddychových komédií 03 - Modified: 2017-07-15 16:30:09 - Feat.: 0 - Title: Projekt 100 prinesie do kín aj ocenený film Václava Kadrnku Křižáček
01 - Modified: 2017-07-15 16:39:09 - Feat.: - Title: Letné kino v kaviarni Berlinka v SNG ponúkne v lete európske filmy 02 - Modified: 2017-07-15 16:30:09 - Feat.: - Title: Projekt 100 prinesie do kín aj ocenený film Václava Kadrnku Křižáček 03 - Modified: 2016-07-18 13:38:53 - Feat.: - Title: Letné kino Pod Pyramídou otvorí oscarový film Chlapčenstvo
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. marec 2023 08:53