Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.02.2018, 00:00

Unilever hrozí Google a Facebooku stiahnutím reklamy

Dôvodom je, že si nevedia poradiť so šírením škodlivého obsahu.

Unilever hrozí Google a Facebooku stiahnutím reklamy
Zdroj: Unilever

Jeden z najväčších zadávateľov vo svete pohrozil Googlu a Facebooku, že ak niečo neurobia so šírením škodlivého obsahu, prídu o reklamu.

Brand safety. Výraz, ktorý značky vo svete začínajú používať čoraz častejšie. Znamená to, že nechcú, aby sa ich reklama zjavovala vedľa pochybného či inak škodlivého obsahu v digitále. Len tento týždeň na túto tému veľmi výrazne vystúpil Keith Weed, marketingový šéf spoločnosti Unilever, ktorá je jedným z najväčších zadávateľov reklamy vo svete. Weed vyzýva technologické spoločnosti, aby zdokonalili transparentnosť a dôveru zákazníka v ére fake news a škodlivého obsahu.


Ako žumpa
„Ako jeden z najväčších zadávateľov na svete nemôžeme mať prostredie, v ktorom naši spotrebitelia nedôverujú tomu, čo v

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.