Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.03.2018, 14:49

RTVS má nových šéfov spravodajstva a publicistiky. Vahram Chuguryan prichádza z ministerstva školstva

Vracia sa aj bývalý šéf rozhlasu Vincent Štofaník. Bude šéfovať "novým" Reportérom.

RTVS má nových šéfov spravodajstva a publicistiky. Vahram Chuguryan prichádza z ministerstva školstva
Zdroj: archív Vahrama Chuguryana

Na vedúce pozície spravodajstva RTVS nastupujú noví ľudia. Spravodajstvo a publicistiku RTVS bude viesť Vahram Chuguryan, Hana Lyons a Vincent Štofaník. K zmene prichádza od 16. marca po tom, ako sa vedenie RTVS dohodlo na ukončení spolupráce dohodou s riaditeľom Sekcie spravodajstva a publicistiky Jurajom Rybanským a vedúcim Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Borisom Chmelom k 15. marcu.

Za riaditeľa Sekcie spravodajstva a publicistiky bol menovaný Vahram Chuguryan a vedúcou Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky sa stala Hana Lyons. Ako súčasná šéfka Odboru aktuálnej a analytickej publicistiky momentálne vedie zlúčený tím Občan za dverami, pod ktorý prešli redaktori Reportérov. Na túto pozíciu nastúpi Vincent Štofaník. Ten bude zároveň pracovať na novom nastavení investigatívnych Reportérov a od septembra im aj šéfovať. Uviedla to hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková v tlačovej správe.

„Posilnili sme tím, ktorý bude naďalej pracovať na kontinuálnom rozvoji spravodajstva a publicistiky RTVS tak, aby sme poskytovali čo najobjektívnejší a najkomplexnejší obraz o udalostiach doma aj v zahraničí. Som rád, že do RTVS nastúpili skúsení profesionáli s dlhoročnou praxou vo verejnoprávnych médiách,“ konštatoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Vahram Chuguryan začal pracovať v spravodajstve STV v roku 2000 ako zahranično-politický redaktor, kde zotrval do roku 2008. Následne riadil komunikačné oddelenie na Ministerstve hospodárstva SR a od roku 2010 pôsobil v skupine SPP. V roku 2016 nastúpil na pozíciu riaditeľa komunikačného odboru Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a neskôr súkromne podnikal. Vahram Chuguryan je oficiálnym súdnym tlmočníkom a prekladateľom jazykov - arménsky, ruský a slovenský. Napísal vedeckú monografiu na medzinárodno-politickú tému.

"Možnosť spolupracovať na rozvoji spravodajstva a publicistiky významnej verejnoprávnej inštitúcie vnímam ako veľkú výzvu a obrovskú zodpovednosť zároveň. Pristupujem k nej s rešpektom a pokorou,“ poznamenal Vahram Chuguryan.

Hana Lyons má dlhoročné skúsenosti z práce ako v Slovenskej televízii, tak v Slovenskom rozhlase, na viacerých tvorivých i riadiacich postoch. Spolupracovala s mnohými mimovládnymi organizáciami, pôsobila tiež ako externá pedagogička v oblasti mediálnej tvorby.  Spolupodieľala sa na príprave aktuálnych a analytických relácii RTVS a vyše päť rokov viedla reláciu Občan za dverami, ktorá je dnes vo svojom vysielacom čase najsledovanejšou na trhu.

„Nič nie je viac na očiach ako televízne spravodajstvo. Vo verejnoprávnej televízii nesmie byť elitné, lojálne ani „efektívne“. Stačí, keď bude vyvážené, objektívne a strážiť demokratický systém. Lebo také si ho verejnosť zaslúži. A rada prispejem k tomu, aby ho také i dostávala,“ uviedla.

Vincent Štofaník začínal v Rádiu Lumen, neskôr prešiel do Rádia Twist, kde pracoval ako redaktor a moderátor spravodajstva. Šéfoval investigatívnej relácii TA3 Čierny Peter a v uplynulých 9 rokov pracoval v Slovenskom rozhlase, z toho posledné štyri roky až do novembra minulého roka na poste riaditeľa Sekcie programových služieb. „Je prirodzené, že verejnoprávne médium má ponúkať kvalitnú investigatívnu publicistiku. Verím, že sa mi spolu s mojím tímom podarí túto výzvu naplniť,“ dodal.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.