Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.05.2018, 10:35

Facebook testuje nové tlačidlo pre hodnotenie komentárov

Ide o novú funkciu, novinka nenahradí „palec hore“ a „palec dole“.

Facebook testuje nové tlačidlo pre hodnotenie komentárov
Zdroj: Facebook

Vývojári sociálnej siete už začiatkom roka avizovali testovanie novinky týkajúcej sa hodnotenia komentárov. Novinka by sa vraj mala podobať systému hodnotenia na Reddit.

Novinkou vo funkcionalite Facebooku je možnosť „hlasovať“ pri komentároch hlasom „hore“ alebo „dole“. Graficky je hlasovanie zobrazené prostredníctvom dvoch šípok, ktoré dopĺňa počítadlo hlasov. Pod komentármi sa stále zobrazuje aj tlačidlo Páči sa mi to (Like), takže aj takéto označovanie komentárov by malo byť stále dostupné.

Ako presne bude hlasovanie ovplyvňovať zobrazovanie komentárov nie je úplne jasné. Komentáre s kladnými reakciami by po vzore Redditu mohli dostať vyššiu prioritu a zobrazovať sa skôr. Otázne je či používatelia budú správne využívať hlas dole, ktorý môže byť skôr spojený s reakciou nesúhlasu než označenia názoru s podvodným či zlým úmyslom.

Každopádne Facebook ešte novú funkcionalitu oficiálne nekomentoval a preto nie je jasné, kedy sa dostane ku všetkým používateľom. Nový systém hodnotenia je zatiaľ zavedený iba v dvoch krajinách- Austrálii a na Novom Zélande. Aj to len jeho testovacia verzia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.