Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.08.2018, 07:00

Facebook inovuje Memories. Rozdelil ich do štyroch častí

Cieľom je zefektívniť čas strávený na platforme.

Facebook inovuje Memories. Rozdelil ich do štyroch častí
Zdroj: Facebook

Zuckerbergov Facebook je opäť o niečo šikovnejší. Jeho funkciu Memories denne využíva viac ako 90 miliónov používateľov. Spoločnosť pre veľký úspech priniesla spôsob, ako sa v sekcii Memories lepšie vyznať.

Zdroj: Facebook

Prvotne Faceboook upozorňoval na spomienku tak, že ju umiestnil ako top novinku v používateľovom News feede. Teraz ich umiestnil do panelu, kde si vyberáte, akú aktivitu chcete na Facebooku uskutočniť.

Do Memories je jednoduchý prístup, sekcia je umiestnená v záložkách vášho profilu. Teraz umožní prehľadnejšie prezeranie udalostí z minulosti, zahŕňajúcich príspevky, avšak rozdelené do rôznych kategórií, konkrétne štyroch:

  • V tento istý deň- príspevky, ktoré sa vzťahujú k dnešnému dňu, ale samozrejme v minulosti
  • Ľudia, s ktorými ste sa v tento deň spriatelili- zoznam všetkých priateľov, s ktorými ste sa začali na Facebook v ten deň kamarátiť
  • Rekapitulácia spomienok- táto sekcia zahŕňa sezónne alebo na mesiace rozdelené spomienky, ktoré sa zoradia do správ alebo krátkeho videa
  • Spomienky, ktoré ste mohli zmeškať- pokiaľ ste istý čas nevyužili funkciu Memories, v sekcii sa vám ukážu príspevky, ktoré ste mohli zmeškať

Sociálna sieť neselektuje, či ide o pozitívne alebo negatívne myšlienky, hlavným cieľom je pripomenúť jeho používateľom chvíle, pri ktorých boli v spojení s Facebook kamarátmi.

Memories si môžete zapnúť aj ako upozornenia v nastaveniach.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.