Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.09.2018, 12:25

Reportéri sa vracajú. Vynovená relácia s novými moderátorkami štartuje v pondelok

Investigatívna relácia sa vracia na obrazovky s novým štúdiom, logom, grafikou a dvomi moderátorkami.

Reportéri sa vracajú. Vynovená relácia s novými moderátorkami štartuje v pondelok
Zdroj: RTVS

Po niekoľkomesačnej pauze prinesie RTVS pravidelne v pondelky opäť na Jednotke vlastné investigatívne reportáže. Vynovená relácia reportéri štartuje v pondelok 10. septembra po 22. hodine.

Vedenie RTVS sa na začiatku roka rozhodlo (dočasne) stiahnuť Reportérov z obrazovky, na čo redaktori zareagovali otvoreným listom Rade RTVS. Argumentovalo tým, že relácia sa vzďaľovala svojmu pôvodnému cieľu reflektovať na závažné celospoločenské kauzy a venovala sa skôr občianskej publicistike, čím sa dramaturgicky prekrývala s reláciou Občan za dverami. Rovnako podľa Rezníka svojou kvalitou nezodpovedala nárokom, aké má relácia tohto typu spĺňať – témami, ani ich spracovaním. Pavol Fejér, dlhoročná tvár Reportérov, z RTVS odišiel a podobný formát s názvom Cez čiaru pripravuje pre Nadáciu Zastavme korupciu.

​Reportéri sa v pondelok vracajú na obrazovky s novým štúdiom, logom, grafikou a dvomi moderátorkami, ktoré v RTVS pôsobia niekoľko rokov – Luciou Virostkovou a Martinou Kubániovou. Pri moderovaní relácie sa budú striedať, uviedla Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS v tlačovej správe.

Závažné celospoločenské kauzy a dramatické príbehy bude rozkrývať posilnený tím. Okrem pôvodných členov Kataríny Začkovej, Lýdie Kokavcovej, Ivana Bradu, Juraja Mravca a Sone Gyarfášovej sa Reportéri rozrástli o ďalších členov – Mateja Gašparoviča, Laca Ďurkoviča a už spomínané dve moderátorky, pričom Lucia Virostková bude pripravovať aj investigatívne príspevky.

​Nový formát prinesie každý týždeň jednu alebo dve reportáže v závislosti od závažnosti tém. Ambíciou tímu, ktorý vedie Vincent Štofaník, je prinášať vlastné témy, ktoré odhaľujú korupciu a analyzovať celospoločenské problémy, o ktorých sa diskutuje a ponúknuť ich divákovi v objektívnej, zrozumiteľnej podobe. Premiérová časť Reportéri sa v pondelok 10. septembra bude venovať predátorským časopisom, ktoré si z vedy urobili výnosný biznis a druhá reportáž sa pozrie na to, ako dokáže štát spravovať svoj majetok.

„Tak ako sme viackrát avizovali, RTVS nikdy nezabúda na svoje verejnoprávne poslanie, a preto nerezignovala na investigatívu. Prinášame ju v dravšej a zrozumiteľnejšej podobe. Tím Reportérov bude pri všetkých závažných problémoch a nebude sa vyhýbať odkrývaniu žiadnych káuz,“ konštatoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.