Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.09.2018, 15:05

Ženským seriálom sa darí. Sestričky a Som mama mali viac divákov ako minulý týždeň

Dobre vedieť! po uplynulom týždni nabralo divákov, Som mama si drží úroveň zo štartu.

Ženským seriálom sa darí. Sestričky a Som mama mali viac divákov ako minulý týždeň
Zdroj: TV JOJ

Zo seriálových noviniek dosahujú v jesennej televíznej sezóne najvyrovnanejšie výkony seriály zamerané na ženskú časť publika. Som mama, rovnako ako včerajšie Sestričky, dokonca zlepšili svoj výkon z uplynulého týždňa.

Pre JOJ je tak Som mama na motívy rovnomennej knihy herečky Kristíny Tormovej druhým najúspešnejším projektom jesennej sezóny po šou Česko Slovensko má talent. Pred pár rokmi však televízie neboli naklonené ženským seriálom. Ako prezradila v rozhovore aj producentka Adriana Kronerová, keď pred dvomi rokmi prišla do Markízy s Milenkami, v prvom kole ju nepresvedčila, že ženské seriály sú diera na trhu. Televízia napokon išla do rizika a získala aj nových divákov, ktorí nie sú primárne jej publikum.

Dve včerajšie epizódy Som mama si pripísali sledovanosť 6,5 percenta a podielovo prekročili o desatinu bodu 19 percent. Druhej epizóde dokonca podiel vzrástol na 21,7 percenta. Seriál si tak pripísal takmer identický výkon ako pri štarte, kedy dosiahol 6,6-percentnú sledovanosť a podiel 20,2 percenta. Uplynulý týždeň mu sledovanosť a podiel mierne poklesli na 6,1 a 18,7 percenta.

​Na Markíze seriálu úspešne konkurovala zábavná šou Dobre vedieť! nasledovaná Farmou. Dobre vedieť! si udržalo takmer všetkých divákov z minulého týždňa a so sledovanosťou 6,7 percenta s podielom takmer 20 percent prekonalo o pár desatín bodu Som mamu a stalo sa aj najsledovanejším večerným nespravodajským programom. Jesennej Farme výkony nekolísajú, včerajšia epizóda si pripísala 5,5 percenta a podiel necelých 21,3 percenta.

Top nespravodajským programom dňa boli už štandardne podvečerní Oteckovia, včerajšia epizóda si pripísala rating 7,1 percenta a podiel 37,9 percenta. Oteckovia ťahajú aj hlavné spravodajské relácie Markízy, Televízne noviny (8,5 / 32,2 %) a Počasie (8,0 / 26,0 %) boli najsledovanejšími programami dňa.

Naopak, neúspešný podvečerný program JOJ ťahá dole aj hlavné spravodajstvo, Noviny skončili na 5-percentnej sledovanosti a podiele 17,6 percenta, Najlepšie počasie si pripísalo 6,1-percentnú sledovanosť a podiel 18,6 percenta. JOJ od stredy opäť menila svoj podvečerný program. O 15:50 zaradila reprízové časti šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, o 17:20 reprízy prvej série Našich namiesto Hoď svišťom a o 17:55 sa vrátili späť premiérové časti Mojej mamy. Výkon kuchárskej šou však naďalej klesá, včera si pripísala si hlboko podpriemerný 5,9 percentný podiel na trhu. Viac mali opäť súťažné relácie na Jednotke - Duel (12,8 %) a 5 proti 5 (10,2 %).

Poznámka: Údaje uvádzame v komerčnej skupine divákov od 12 do 54 rokov, pokiaľ nie je uvedené inak.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.