Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.09.2018, 15:30

Politické diskusie lákajú čoraz viacej divákov, TA3 priniesol duel Sulíka s Ficom nadpriemernú sledovanosť

V nedeľu 23. septembra priniesli všetky tri politické diskusie zaujímavých hostí, diváci si pozreli Jednotku, Markízu aj TA3.

Politické diskusie lákajú čoraz viacej divákov, TA3 priniesol duel Sulíka s Ficom nadpriemernú sledovanosť
Zdroj: TASR; HNtelevízia; Koláž: HN

Nedeľné politické relácie zaujímajú čoraz viac divákov. Uplynulý týždeň sa aj na obrazovky Markízy vrátila po piatich rokoch politická relácia Na telo. Formát si ponechal svoju pôvodnú podobu diskusie moderátora s dvojicou politikov, zmena však nastala na poste moderátora, kde dlhoročnú tvár relácie Zlaticu Puškárovú nahradil v moderátorskom kresle Michal Kovačič. Rovnako nového moderátora dostala relácia Jednotky O 5 minút 12, kde Martina Strižinca vystriedal Jozef Hajko. TA3 prináša v nedeľu V politike s moderátorom Norbertom Dolinským.

V nedeľu 23. septembra priniesli všetky tri politické diskusie zaujímavých hostí, najviac divákov však uprednostnilo O 5 minút 12, kde diskutovali minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) a poslanec Jozef Mihál (nezaradený) o aktuálnom vývoji na trhu práce. Pri obrazovkách Jednotky bolo 227-tisíc divákov nad 12 rokov a televízia dosiahla v čase vysielania trhový podiel 19,2 percenta.

Na Markíze boli hosťami relácie Na telo poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO) a podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd). Témou relácie bola situácia vo vládnej koalícii, ale aj prezidentské voľby, v ktorých Bugár kandiduje a Remišová sa ako možná kandidátka spomína v médiách. Pri obrazovkách bolo 204-tisíc divákov nad 12 rokov a televízia si pripísala v tejto cieľovej skupine divákov trhový podiel 16,5 percenta. V čase vysielania bola trhovou jednotkou, voči predchádzajúcemu týždňu vzrástol výkon relácie o takmer 5 percentuálnych bodov.

Nadštandardnú sledovanosť mala pre TA3 relácia V politike. Diskusnú reláciu si pozrelo 114-tisíc divákov nad 12 rokov, čím sa stala s 10,1-percentným podielom v danom čase dvojkou na televíznom trhu. Jednotkou na trhu bola prvá časť relácie, ktorá priniesla dlho očakávaný duel predsedu Smeru-SD Roberta Fica a predsedu SaS Richarda Sulíka. Diskusia dvoch straníckych lídrov s moderátorom Norbertom Dolinským zaznamenala v cieľovej skupine divákov starších než 12 rokov podiel až 14 percent. Pre porovnanie, uplynulý týždeň si pripísala relácia podiel 5,8 percenta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.