Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.01.2019, 08:05

RTVS dostala pokutu v tisíckach eur

Zákonnú povinnosť televízia porušila pri prenose futbalového zápasu.

RTVS dostala pokutu v tisíckach eur
Zdroj: Reuters

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila na svojom pondelkovom zasadnutí pokutu RTVS vo výške 6638 eur. Dôvodom bolo porušenie v súvislosti s vysielaním priameho prenosu futbalového zápasu FIFA Majstrovstvá sveta 2018 Španielsko – Rusko dňa 1. júla 2018 na Dvojke. 

Rada uložila RTVS sankciu za porušenie povinnosti, že pri prenose športových podujatí s prestávkami sa reklamné šoty a telenákupné šoty zaraďujú iba medzi jednotlivé časti, alebo počas prestávok.

Odňatie licencie

Rada v pondelok odňala licencie televízii IN TV z dôvodu porušenia zákona o digitálnom vysielaní. Konkrétne uskutočnenie prevodu na základnom imaní alebo podielu na hlasovacích právach vysielateľa s licenciou v rozsahu prevyšujúcom 55 percent celkovej hodnoty základného imania alebo hlasovacích práv vysielateľa s licenciou počas trvania platnosti licencie a bez predchádzajúceho súhlasu Rady s takým prevodom. 

Televízia IN TV začala vysielať v roku 2015, keď jej Rada odsúhlasila zmenu názvu z pôvodnej TV Karpaty. Za jej vznikom stál spoluzakladateľ kontroverzného rádia Slobodný vysielač Norbert Lichtner, ktorý pre televíziu vyrábal obsah cez svoje občianske združenie InfoVojna. Nová televízia mala prinášať obsah pre alternatívneho diváka, ktorý je „unavený bulvárnym videním sveta“, písala IN TV na svojej stránke.

Rada zároveň udelila licenciu na lokálne digitálne vysielanie televíznej programovej služby Hemeu spoločnosti K T R.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.