Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.01.2019, 13:25

Táňa Pauhofová sa predstaví v špionážnej dráme z obdobia Nežnej revolúcie. Seriál Bez vedomia uvedie HBO

Šesťdielny seriál s medzinárodným hereckým obsadením uvedie HBO na výročie Nežnej revolúcie.

Táňa Pauhofová sa predstaví v špionážnej dráme z obdobia Nežnej revolúcie. Seriál Bez vedomia uvedie HBO
Zdroj: HBO Europe / Táňa Pauhofová v dráme Bez vedomia

Táňa Pauhofová sa predstaví po boku Hattie Morahan (Kráska a zviera) a David Nykl (Hviezdna brána) v minisérii Bez vedomia. Špionážna dráma, ktorá práve natáča v produkcii HBO Europe, sa odohráva v 80-tych rokoch v Prahe, niektoré scény budú následne točené v Londýne.

Bez vedomia je televíznym scenáristickým debutom Ondreja Gabriela, ako režisér sa vracia Ivan Zachariáš, ktorý pre HBO Europe nakrútil spoločne s Alicou Nellis Pustinu. Na seriáli sa ako odborný poradca podieľal tiež spolupracovník CIA a svetovo uznávaný expert na špionážnu techniku H. K. Melton.

​Bez vedomia sa odohráva v predvečer a počas búrlivých politických zmien v Československu, a preto je jeho premiéra symbolicky stanovená na koniec roka 2019, kedy budú prebiehať oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie.

Na jeseň 1989 sa sovietske impérium vo východnej Európe otriasa v základoch. Vo vzduchu visí zmena. Nevie sa však, kedy príde a akú podobu bude mať. Profesionálna huslistka Mária a jej politicky aktívny manžel Viktor sa po dvanástich rokoch londýnskeho exilu vracajú do Prahy. Rodinná návšteva sa však čoskoro mení v drámu. Mária skončí v nemocnici a keď sa preberie z bezvedomia, jej manžel je preč a nikto nevie, kam zmizol.

Bez vedomia nadväzuje na originálnu produkciu HBO Europe ako Horiaci ker a Pustina, romantickú komédiu Až po uši, triler Mamon či psychologický seriál Terapie. Pre Táňu Pauhofovú ide už o tretiu spoluprácu s HBO Europe, predstavila sa už v prvej sérii Terapie a historickej minisérii Horiaci ker.

Antony Root, Executive Vice President of Original Programming and Production HBO Europe, hovorí: “Máme obrovskú radosť, že pred i za kamerou sa zišiel tak vynikajúci tím, vďaka ktorému ožíva medzinárodná špionážna dráma. Ondrejov scenár reflektujúci zlomový moment v histórii strednej Európy získal v dnešnej výbušnej globálnej politickej klíme ďalší rozmer. Ivan dáva tomuto príbehu a dobe v ňom zobrazenej i jeho postavám svoj originálny režijný štýl a tiež úplnou autenticitu.”

Tereza Polachová, kreatívna producentka HBO Europe, dodáva: “Aj keď sa príbeh odohráva v 80. rokoch, je absolútne aktuálny, a to aj pre našu polarizovanú spoločnosť. Je rozprávaný z Máriinho uhla pohľadu, čím typicky mužský žáner získava ďalší rozmer. Tým, že je špionážny príbeh netradične vyrozprávaný očami napohľad priemernej ženy, vzniká fascinujúca, pôsobivá a príťažlivá dráma, ktoré baví nielen nás, ale pevne dúfame, že zaujme aj čo najširšie publikum.”

Producentmi Bez vedomia za HBO Europe sú Tereza Polachová a Steve Matthews. Šesťdielny seriál vzniká v produkcii spoločnosti ETAMP Film, premiéru bude mať na 30. výročie Nežnej revolúcie v rovnaký deň vo všetkých teritóriách HBO Europe. Seriál bude tiež k dispozícii predplatiteľom HBO U.S. prostredníctvom všetkých platforiem - HBO GO, HBO NOW, HBO On Demand, vrátane partnerských televíznych a streamovacích platforiem.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.