Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.02.2019, 14:15

Nedeľné politické diskusie: Ktorú sleduje najviac divákov?

Televízie prinášajú prvé diskusie prezidentských kandidátov. Pritiahnu k obrazovkám viac divákov?

Nedeľné politické diskusie: Ktorú sleduje najviac divákov?
Zdroj: archív televízií; moderátori Michal Kovačič, Jozef Hajko a Norbert Dolinský

Do boja o prezidentské kreslo sa zapojilo 15 kandidátov a televízie odštartovali ich prvé diskusie. Duely prezidentských kandidátov začali prinášať aj v politických reláciách, ktoré vysielajú v nedeľu cez obed. Ako prvá začína od 11-tej V politike na TA3, pred poludním uvádza Jednotka O 5 minút 12 a Markíza prináša svoju reláciu Na telo ako poslednú od 13-tej hodiny.

Najsledovanejšou zo spomenutej trojice je Na telo, ktoré v ostatné dve nedele prinieslo dva atraktívne duely prezidentských kandidátov. Prvým bol 10. februára duel Bélu Bugára so Štefanom Harabinom a druhým včerajší duel Zuzany Čaputovej s Robertom Mistríkom. Avizovaným hosťom bol aj Maroš Šefčovič, ktorý svoju účasť kvôli chorobe odriekol.

Zdroj: TV Markíza

​Na telo s prezidentskými duelmi prekonáva svoje rekordy. Včerajšia debata moderátora Michala Kovačiča so Zuzanou Čaputovou a Robertom Mistríkom dosiahla v cieľovej skupine 12-54 druhú najvyššiu sledovanosť 5,1 percenta a absolútne rekordný trhový podiel 23,7 percenta od obnovenia relácie v septembri 2018. V rámci širšej cieľovej skupiny divákov starších než 12 rokov ju sledovalo 320-tisíc divákov.

Z hľadiska sledovanosti si doposiaľ najlepšie počínal minulotýždňový duel Bélu Bugára a Štefana Harabina, ktorý v cieľovej skupine 12-54 zaznamenal rekordnú sledovanosť 5,8 percenta a druhý najvyšší trhový podiel 22,4 percenta. Sledovalo ho taktiež rekordných 383-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Zdroj: RTVS / Moderátor O 5 minút 12 Jozef Hajko

O 5 minút 12 patrí druhá priečka v rebríčku. Včerajšie vydanie si pripísalo sledovanosť 3,3 percenta a 16,2-percentný podiel v cieľovej skupine 12-54. Témou relácie RTVS bola neúspešná voľba kandidátov na ústavných sudcov. Hosťami moderátora Jozefa Hajka boli minister spravodlivosti Gábor Gál a poslanci Juraj Blanár, Igor Matovič a Boris Kollár.

Týždeň predtým sa O 5 minút 12 venovalo okrem iných tém rovnako výberu ústavných sudcov. V štúdiu diskutovali poslanci Miroslav Číž, Martin Klus a Milan Uhrík. Relácia si pripísala sledovanosť 2,8 percenta a podiel 12 percent v cieľovej skupine 12-54.

Zdroj: TA3 / Moderátor relácie V politike Norbert Dolinský

​Najnižšiu sledovanosť dosahuje V politike na TA3. Hosťami včerajšej relácie boli generálny prokurátor Jaromír Čižnár, v druhom bloku diskutovali s moderátorom Norbertom Dolinským prezidentskí kandidáti Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Relácia zaznamenala sledovanosť na úrovni 1,15 percenta a podiel necelých 6 percent v cieľovej skupine 12-54.

Týždeň predtým sa v štúdiu stretli poslanci Erik Tomáš s Veronikou Remišovou a prezidentskí kandidáti Zuzana Čaputová s Robertom Mistríkom a Eduard Chmelár s Jurajom Zábojníkom. Sledovanosť relácie bola 1,1 percenta a trhový podiel pod piatimi percentami.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.