Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.02.2019, 11:35

JOJ uvedie český seriálový hit Most! Fanúšikovia sa môžu vydať aj po jeho stopách

Na slovenské obrazovky prinesie 8-dielny seriál televízia JOJ, ktorá zakúpila práva na jeho vysielanie.

JOJ uvedie český seriálový hit Most! Fanúšikovia sa môžu vydať aj po jeho stopách
Zdroj: Česká televize

Komediálny seriál Most! vyvolal v Česku veľký ohlas a stal sa absolútnym diváckym hitom. Bez servítky a s nadhľadom otváral kontroverzné a tabuizované témy a jeho sledovanosť stále rástla. Prvý diel si 7. januára pri televíznej premiére na ČT pozrelo zhruba 1,3 milióna divákov. Piaty diel už mal 1,42 milióna divákov, o týždeň neskôr to už to bolo 1,57 milióna divákov a posledný diel pri premiére 25. februára prekročil hranicu 1,6 milióna divákov.

Na slovenské obrazovky prinesie 8-dielny seriál televízia JOJ, ktorá zakúpila práva na jeho vysielanie. Premiéru bude mať v utorok 5. marca o 22:00, predchádzať mu budú Prázdniny, ktorá sa už v tretej sérii vrátia na obrazovky v rovnaký deň.

Zdroj: Česká televize

Most! sa stal najúspešnejším komediálnym seriálom Českej televízie poslednej doby. Napríklad Trpaslík, ktorý rovnako režíroval Jan Prušinovský a scenár napísal Petr Kolečko, mal pred dvomi rokmi na ČT priemernú sledovanosť 944-tisíc ľudí. Štvrtá hviezda sa v roku 2014 dostala na priemer 923-tisíc divákov.

Seriál sa stal tiež rekordmanom v takzvanej odloženej sledovanosti, ktorá do siedmich dní po televíznej premiére pridávala 52 percent divákov naviac. V televízii si ho v priebehu siedmich dní po odvysielaní pustilo v priemere 433-tisíc divákov a na internete ďalších 251-tisíc divákov.
"Kým na internete tvoria diváci do 44 rokov takmer tri štvrtiny všetkých divákov, tak v televízii tvorí táto skupina tretinu. Pri internetových divákoch sa zvyšuje podiel ľudí so stredným a vyšším vzdelaním," uviedla hovorkyňa. Seriál oslovoval viac mužov než ženy, a to najmä mužov mladšieho veku.

Zdroj: Česká televize

​​Po stopách Mostu

Fanúšikovia televízneho seriálu Most! sa môžu vydať aj po jeho stopách. Organizátor výprav industriálnou krajinou severných Čiech zaradil cestu medzi sídliskom Chanov, krčmou Severka či vrchom Hněvín do svojej ponuky. Prvá výprava je v pláne v marci. Informovala o tom hovorkyňa projektu Offroadsafari Liběna Novotná.

"Seriál plný drsného humoru rozvíril mnoho emócií okolo spôsobu, akým je zachytená realita dnešného Mostu. A určite vzbudil záujem o samotné mesto Most a tiež jeho okolie. Presne to je aj naším cieľom," uviedol Martin Bareš, jeden zo zakladateľov projektu, ktorý chce ukázať kontrasty priemyslovej krajiny a života v nej. 

V pondelok 25. februára, keď vysielala Česká televízia posledný diel série, mohli diváci sledovať seriál aj s protagonistami priamo v krčme Severka. Putovanie po druhom najväčšom meste v Ústeckom kraji zahŕňa vyhliadku na Hněvíne, kam sa vydal seriálový hostinský Eda na očistnú cestu. V programe nechýba prehliadka sídliskom Chanov, kde bývajú prevažne Rómovia.

Zdroj: Česká televize

​Podľa Bareša nie je výlet určený len pre fanúšikov seriálu. "Aj tým, ktorí seriál nesledovali, priblížime život v Mostecku a ukážeme, že tu dávno nežijeme v mesačnej krajine, ako si stále väčšina ľudí myslí. To je vlastne podstata všetkých našich výletov. Domácim aj cezpoľným predstavujeme krásne i drsné zákutia severozápadných Čiech, krajiny plnej kontrastov," uviedol Bareš.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.