Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.03.2019, 15:10

Sklenená izba má za sebou svetovú premiéru v Brne

Zúčastnili sa jej zahraničné hviezdy aj tvorcovia.

Sklenená izba má za sebou svetovú premiéru v Brne
Zdroj: In Film

Slávnostná premiéra filmu Sklenená izba s hviezdnym hereckým obsadením prilákala do Brna viacero známych osobností kultúrneho a spoločenského života. V utorok sa film za účasti medzinárodného obsadenia predstavil na svetovej premiére v Univerzitnom kine Scala, kde si ho pozrelo viac ako 1500 prvých divákov.

​Po červenom premiérovom koberci sa prešli okrem známych tvárí spoločenského života najmä herci filmu ako Alexandra Borbély, Vladimír Polívka, Jana Plodková, Martin Hofmann, Roland Møller, Karel Roden a hlavná hviezda Carice van Houten.

Zdroj: In Film

​Ako prvý sa objavil producent Sklenenej izby Rudolf Biermann, ktorý všetkých zúčastnených privítal. „Film a literárna predloha sú úzko späté s Brnom, a preto sme si nevedeli predstaviť, že by sa premiéra konala niekde inde. Aj reakcie po uvedení filmu ukázali, že divák, ktorý očakáva emotívny a vizuálny zážitok, si pri Sklenenej izbe v kine príde na svoje,“ uviedol.

​Na premiére nechýbal ani režisér filmu Julius Ševčík a, samozrejme, Simon Mawer, ktorého román Sklenená izba poskytol knižnú predlohu filmovej adaptácii. Film videl po prvý raz práve na brnianskej premiére. Ako zhodnotil: „Bolo to veľmi dojímavé, fascinujúce a emotívne. Film ponúka divákovi skvelú predstavu o vile a udalostiach, ktoré sú s ňou spojené.“

​Sklenená izba vznikla v produkcii spoločnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspešných filmov ako Účastníci zájazdu, Obsluhoval som anglického kráľa, Román pre mužov alebo drámy Masaryk, oceneného 12 Českými levmi.

Do slovenských kín prichádza 14. marca 2019. Do kinodistribúcie ju na Slovensku uvedie spoločnosť Garfield Film.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.