Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.04.2019, 12:14

Twitter zmazal Trumpove volebné video. Kvôli porušeniu copyrightu

Oznámil to dnes americký server Buzzfeed.

Donald Trump
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Twitter v utorok odstránila zo svojej siete propagačné video prezidenta USA Donalda Trumpa k voľbám v roku 2020, kvôli porušeniu autorských práv. Oznámil to dnes americký server Buzzfeed. Na prehrešok sa sťažovala mediálna spoločnosť Warner Bros. Po troch hodinách, keď už ho videlo milión používateľov, video z Trumpovho Twitterového účtu zmizlo.

Sekvencia podľa amerického serveru obsahovala zábery z filmu Temný rytier povstal (The Dark Knight Rises) z roku 2012. Thriller režiséra Christophera Nolana s Christianom Baleom, Tomom Hardym a Anne Hathaway sa v lete toho istého roku dostal aj do kín. Spoločnosť Warner Bros. Pictures, ktorá vlastní k filmu práva, sa sťažovala na porušenie copyrightu, pretože k využitiu záberov nedala povolenie.

V utorok večer už dvojminútové Trumpove volebné video na Twitteri nebolo s vysvetlením, že bolo odstránené v reakcii na oznámenie vlastníka autorských práv.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.