Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.08.2019, 12:40

Facebook zrušil konverzácie v skupinách

Uvedomuje si dôležitosť funkcie, napriek tomu ju vymazal.

Facebook zrušil konverzácie v skupinách
Zdroj: Twitter

Spoločnosť Facebook oznámila, že na svojej rovnomennej sociálnej sieti ruší funkciu skupinového chatu, ktorú zaviedla v októbri minulého roka.

Facebookové skupiny mali v hornej časti panelu na výber tlačidlo, ktoré presmerovalo do Messenger hromadného chatu, kde mohlo komunikovať až 250 používateľov. Videohovor mohlo naraz realizovať 50 členov skupiny.

Zdroj: Twitter

​Cieľom funkcie malo byť uľahčenie komunikácie medzi členmi skupiny, ktorí ak využili možnosť chatu, nemuseli si písať výhradne pod komentármi.

Facebook sa však rozhodol funkciu od 22. augusta celosvetovo odstrániť. Staré skupinové správy používatelia síce uvidia, ale nie je možná nijaká ďalšia aktivita.

Upozorňujeme, že zmena sa týka chatu v skupinách, nie skupinových chatov, ktoré si používatelia vytvorili na Messengeri.

Kvôli čomu sa spoločnosť rozhodla zrušiť funkciu nie je jasné. Vyjadrila sa, že si uvedomuje, aká je funkcia pre skupiny užitočná, ale v súčasnosti ju nemôže ďalej podporovať.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.