Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.10.2019, 15:09

Instagram uvádza aplikáciu na zasielanie správ s názvom Threads

Novinka je dostupná pre všetkých používateľov.

Instagram uvádza aplikáciu na zasielanie správ s názvom Threads
Zdroj: Instagram

Ako avizoval portál The Verge minulý mesiac, Instagram pracoval na novej aplikácii na posielanie správ blízkym priateľom.

Aplikácia Threads od Instagramu je tu a svojim používateľom uľahčuje zdieľanie správ a videí s osobami, ktoré sú na zozname najbližších priateľov.

"Videli sme, že vo svojom užšom kruhu priateľov potrebujete byť počas dňa vo väčšom spojení, aby ste prostredníctvom fotiek a videí mohli komunikovať o tom, čo robíte a ako sa cítite. Preto sme vytvorili Threads," uviedla spoločnosť Facebook.

Zdroj: Instagram

Threads je zjednodušene platfroma pre osobnejšiu komunikáciu s priateľmi.

Keďže je obrázková sociálna sieť miestom, na ktorom majú používatelia desiatky až tisíce followerov, znamená to, že sa v schránke pre správy môže stratiť tá, ktorá je pre používateľa viac zaujímavá. Aj to jeden z dôvodov prečo vznikla odnož Threads.

Threads ponúka aj funkciu zvanú Status, ktorú používatelia poznajú z jej sesterskej platfromy WhatsApp. Osoba môže prostredníctvom Emoji obrázku vyjadriť svoju aktuálnu náladu.

Zdroj: Instagram

​A pokiaľ by sa to používateľovi nechcelo meniť, Threads disponuje aj automatickou zmenou statusu, kde bude aplikácia zdieľať fragmenty z vášho života, ktoré vyjadrujú používateľov aktuálny stav. V praxi to znamená, že pokiaľ budete mať na mobile vybitú batériu, Threads zmení status na „Vybitá batéria“. Ak platforma určí polohu používateľa, oznámi, že sa nachádzate napríklad „V reštaurácií“.

Spoločnosť Facebook, ktorá vlastní Instagram aj novinku Threads dodala, že dáta o používateľoch v žiadnom prípade nezbiera. Pokiaľ osoby aplikáciu vymažú, vymažú sa aj dáta.

Podľa CNBC si platforma zapožičala niektoré prvky z konkurenčného Snapchatu. Cena akcií spoločnosti Snap, ktorá platformu Snapchat prevádzkuje, sa v reakcii na oznámenie firmy Facebook prepadla až o sedem percent. Akcie Facebooku si naopak pripísali nárast o viac než dve percentá.

Aplikácia Threads je postupne dostupná pre všetkých používateľov operačných systémov Android a iOS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.