Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.01.2020, 06:00

Seriálové novinky na HBO: Lákadlom tohto roka je dráma s Nicole Kidman

Na HBO bude hrať aj v tomto roku významnú rolu seriálová produkcia.

Seriálové novinky na HBO: Lákadlom tohto roka je dráma s Nicole Kidman
Zdroj: HBO

Na HBO a jeho streamovacej službe HBO GO bude hrať aj v tomto roku významnú rolu seriálová produkcia. Novinkou bude seriál s Nicole Kidman a Hughom Grantom, dokumentárna séria McMillions o obrovskom finančnom podvode v Spojených štátoch produkovaná Markom Wahlbergom alebo pokračovania seriálov Na muške, Príbeh služobníčky a Eufória. HBO plánuje všetky svoje seriály uvádzať na Slovensku simultánne s ich premiérou v Spojených štátoch.

Jedným z hlavných lákadiel tohto roka je miniséria The Undoing (Mala si to vedieť). Nicole Kidman sa v nej predstaví v role úspešnej terapeutky Grace Sachs, ktorá práve vydáva svoju prvú knihu. Má oddaného manžela, ktorého stvárňuje Hugh Grant a syna navštevujúceho elitnú súkromnú školu v New Yorku. Manžel však náhle zmizne a na povrch vypláva, že žil dvojitý život, o ktorom nemala Grace ani potuchy. Nicole Kidman sa vracia k spolupráci s HBO po úspešnešnom seriáli Big Little Lies (Malé veľké klamstvá). V novinke The Undoing je zároveň výkonnou producentkou.

​Ďalšou novinkou je seriál The Outsider, ktorý HBO prirovnáva k prvej sérii Temného prípadu. Desaťdielny seriál je inšpirovaný rovnomenným bestsellerom Stephena Kinga. Sleduje policajného detektíva Ralpha (Ben Mendelsohn), ktorý vyšetruje vraždu jedenásťročného chlapca. Podivné okolnosti okolo desivého zločinu prinútia Ralpha, stále smútiaceho nad nedávnou smrťou vlastného syna, aby do prípadu zapojil netradičnú súkromnú vyšetrovateľku Holly (Cynthia Erivo) s nadprirodzenými schopnosťami. The Outsider má premiéru v pondelok 13. januára.

Na HBO a HBO GO práve odštartoval Nový pápež režiséra Paola Sorrentina. Mladého amerického pápeža Pia XIII (Jude Law), ktorý je v kóme, vystrieda nový pápež stvárnený Johnom Malkovichom ako umierneným, okúzľujúcim a sofistikovaným anglickým aristokratom, ktorý prijme meno Ján Pavol III. Pod zdanlivo dokonalou fasádou však skrýva mnohé slabiny a tajomstvo. Čoskoro si tiež uvedomí, aké ťažké bude nahradiť svojho charizmatického predchodcu.

Sci-fi komédia z produkcie HBO Avenue 5 sa odohráva v štyridsať rokov vzdialenej budúcnosti. Dej sa točí okolo vesmírnej turistiky a vesmírnej výletnej lode Avenue 5, ktorú riadi kapitán Ryan Clark v podaní Hugha Laurieho, ktorého preslávila rola Dr. Housa.

Novými seriálmi z produkcie tretích strán budú napríklad Fosse/Verdon, What We Do in The Shadows alebo Mayans (spin off The Sons of Anarchy) z produkcie FOX, Nula nula nula zo Studio Canal alebo Gangy Londýna od Cinemaxu. 

Z ďalších noviniek tohto roka sú najzaujímavejšími mysteriózna dráma The Third Day, seriál I Know This Much is True v hlavnej role s Markom Ruffalom alebo dokumentárna séria McMilllions produkovana hercom Markom Wahlbergom, ktorá mapuje obrovskú finančnú kauzu v Spojených štátoch.

V roku 2020 sa s novými sezónami vráti množstvo seriálov, medzi nimi tiež Geniálna priateľka, Príbeh služobníčky, Protiúder, Westworld zasadený tentokrát do nacistického Talianska, Gentleman Jack, Babylon Berlin, Nerozprávky alebo Eufória.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.