Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.03.2020, 16:00

Televízne noviny opäť s viac než 800-tisíc divákmi, rekordný Pán profesor

S výrazným diváckym záujmom sa stretla aj mimoriadna spravodajská relácia ku koronavírusu.

Televízne noviny opäť s viac než 800-tisíc divákmi, rekordný Pán profesor
Zdroj: TV Markíza

Celospoločensky náročná situácia v súvislosti so šíriacou sa pandémiou koronavírusu naďalej výrazne zvyšuje divácky záujem o aktuálne informácie.

Hlavná spravodajská relácia Televízne noviny sa v pondelok 16. marca opäť stala na obrazovkách televízie Markíza v oboch hlavných cieľových skupinách suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V obchodnej cieľovej skupine 12-54 dosiahli včerajšie Televízne noviny tretí najvyšší tohtoročný rating 14,6 percenta a vysoko nadpriemerný trhový podiel 32,8 percenta. Najdôležité informácie z domova i zo sveta si pozrelo 802-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom v tejto širšej cieľovej skupine ide o tretí najsledovanejší program od začiatku roka 2020 v rámci celého trhu.

​Druhým najsledovanejším pondelkovým programom sa taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách stala nasledujúca relácia Počasie. V cieľovej skupine 12-54 zaznamenala tretí najvyšší tohtoročný rating 13,8 percenta a vysoko nadpriemerný trhový podiel 31,4 percenta. Informácie o počasí si nenechalo ujsť 765-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je taktiež tretí najlepší tohtoročný výsledok relácie.

Zdroj: TV Markíza

​Trojicu najsledovanejších programov dňa v cieľovej skupine 12-54 v pondelok uzavrel večerný rodinný komediálny seriál Pán profesor. V tejto obchodne podstatnej cieľovej skupine dosiahol rekordný rating 11,9 percenta a rovnako aj doposiaľ najvyšší trhový podiel 26,8 percenta. Relácia Inkognito dosiahla na TV Joj trhový podiel 17,8 percenta a film Púštny kvet na Jednotke RTVS 10,4 percenta.

Ďalší premiérový príbeh zo života netradičného stredoškolského pedagóga sledovalo celkovo 497-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je taktiež doposiaľ jednoznačne najlepší výkon seriálu.

S výrazným diváckym záujmom sa aj v pondelok stretla mimoriadna spravodajská relácia k aktuálnej situácii v súvislosti so šíriacou sa pandémiou koronavírusu. So začiatkom o 21:30 zaznamenala v cieľovej skupine 12-54 rating 9,5 percenta a trhový podiel 25,1 percenta. Diskusiu moderátorky Gabriely Kajtárovej so zaujímavými hosťami si celkovo pozrelo 415-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.