RTVS
StoryEditor

RTVS vysiela ku koronavírusu celodenne, spustila aj nový web

16.03.2020, 18:20
Autor:
TSTS
RTVS rozšírila mimoriadne spravodajstvo a nepretržite informuje o aktuálnom dianí prostredníctvom textových informácií na obrazovke.

RTVS informuje počas celého dňa o vývoji situácie a najdôležitejších otázkach spojených s pandémiou koronavírusu. Najnovšie správy si diváci môžu pozrieť na obrazovkách Jednotky čo Dvojky, a tiež prostredníctvom na facebooku Správy RTVS.

Okrem toho RTVS pripravila nový web s novými faktami a radami súvisiacimi s pandémiou koronavírusu. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Erik Rusnáková v tlačovej správe.

Jednotka a Dvojka začala každý deň od 7:30 do 24:00 nepretržite informovať občanov o aktuálnom dianí v súvislosti s koronavírusom prostredníctvom textových informácií (tzv. crawl). Textové správy vysiela počas celého dňa okrem spravodajstva a programov s otvorenými titulkami.

Mimoriadne správy

Pravidelné spravodajstvo o 7:30, 12:00, 16:00 a 19:00 sa v pracovných dňoch rozšírilo o mimoriadne správy o 10:00 a 14:00.

Ďalší sumár mimoriadnych pravidelných informácií vysiela Jednotka každý večer po hlavnom večernom programe. V ňom prináša rozhovory nielen s odborníkmi z najrôznejších oblastí, ale tiež odpovede na otázky, s ktorými sa diváci obracajú na RTVS. Aktuálny vývoj situácie rozoberajú tiež spravodajské relácie Rádia Slovensko, aktuálna publicistika a diskusné relácie Z prvej ruky a K veci.

Dámsky klub a Regina s aktuálnymi témami

O koronavíruse, ochrane pred jeho šírením a boji s ním, sa každý deň od 12:20 na Jednotke budú s odborníkmi rozprávať moderátorky Dámskeho klubu. Diváci sa napríklad dozvedia ako chrániť deti pred nákazou, ako si správne umývať ruky a dezinfikovať priestory. Moderátorky zároveň ukážu návod, ako sa doma dajú ušiť ochranné rúška.

Tému koronavírusu na dennej báze rozoberajú naživo na Dvojke o 16:20 aj moderátori denného magazínu Regina. Okrem súhrnu najaktuálnejších informácií prinesú divákom praktické rady o tom, ako zabaviť deti a učiť ich doma, vydávaní sociálnych dávok, domácej výrobe dezinfekčných prostriedkov, o zavedených opatreniach súvisiacich s daňovým priznaním.

Pozrú sa tiež na možnosti a postup zamestnávateľov pre zamedzenie šírenia nákazy, ako sú pripravené mestá a obce na zabezpečenie bežného chodu, ako pracovať so seniormi a nahradiť im osobný kontakt, či na donášku potravín.

Diskusia Do kríža

Akej veľkej hrozbe čelíme, ako sme na pandémiu pripravení, ako na ňu reagovať a čo pandémia odhalila o správaní Slovákov? Na tieto otázky budú v stredu 18. marca reagovať psychiater Aloiz Rakús a pravdepodobný minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Diskusná relácia Do kríža začína o 22:00 na Dvojke.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. máj 2023 04:13