Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.04.2020, 12:50

SuperStar s rekordnou sledovanosťou za posledné tri ročníky

Druhú časť SuperVýberu si pozrelo rekordných 634-tisíc divákov.

SuperStar s rekordnou sledovanosťou za posledné tri ročníky
Zdroj: TV Markíza


V nedeľu sa vynikajúco darilo tiež večerným spravodajským reláciám televízie Markíza, ako aj popoludňajšej politickej talkšou Na telo.

SuperStar v nedeľu 19. apríla opäť prekonávala rekordy, tentoraz dokonca niekoľkoročné. V oboch hlavných cieľových skupinách sa tiež stala najsledovanejším nespravodajským programom celého uplynulého týždňa, a to v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

​Druhá časť SuperVýberu, ktorá sa odohrávala vo vojenskom bunkri Drnov neďaleko Prahy, dosiahla v strategickej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov doposiaľ rekordný rating 14,3 percenta a rovnako aj trhový podiel 32,7 percenta, pričom sa stala najsledovanejším programom dňa v rámci celého trhu. Medzitýždenne si šou z hľadiska ratingu polepšila o 1,3 percenuálneho bodu a trhový podiel jej narástol o 3,9 bodu.

SuperStar v čase vysielania prekonala aj konkurenčné programy. Film Miliardové výkupné zaznamenal na TV Joj v cieľovej skupine 12-54 trhový podiel 18,2 percenta a snímka 54 hodín na Jednotke RTVS podiel na trhu 6,4 percenta.

​Desiata epizóda SuperStar pritiahla k obrazovkám Markízy rekordných 634-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. V porovnaní s minulotýždňovou epizódou ide o nárast o 68-tisíc divákov, pričom šou prvýkrát pokorila hranicu 600-tisíc divákov. V oboch hlavných cieľových skupinách išlo o doposiaľ vôbec najsledovanejšiu epizódu za posledné tri ročníky, teda od roku 2015.

Ďalšie tri priečky v nedeľnom rebríčku sledovanosti patrili večerným spravodajským reláciám Markízy Počasie, Televízne noviny a Športové noviny. Počasie sa stalo aj celkovo najsledovanejším programom dňa v širšej cieľovej skupine 12+, pozrelo si ho celkovo 771-tisíc divákov.

Nedeľné politické diskusie

Najsledovanejšou politickou diskusiou uplynulého týždňa sa v obchodnej cieľovej skupine 12-54 stala relácia Na telo. Včerajšie vydanie, v ktorom moderátor Michal Kovačič privítal ministra obrany Jaroslava Naďa, ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka a predsedu zahraničného výboru NR SR Juraja Blanára, dosiahlo sledovanosť 7,4 percenta a trhový podiel 23,1 percenta. Pri obrazovkách bolo celkovo 456-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Viac divákov však mala relácia O 5 minút 12 si na Jednotke RTVS. Diskusiu moderátora Mareka Makaru s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom (Sme rodina) a poslancom a členom parlamentného výboru pre sociálne veci Erikom Tomášom (Smer-SD) pozrelo až 491-tisíc divákov starších ako 12 rokov. 

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA. Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.