Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.05.2020, 10:07

Google odstránil milióny negatívnych recenzií TikToku

Hodnotenie dostala platforma po uverejnenom videu, v ktorom influencer akože oblial ženu kyselinou.

Google odstránil milióny negatívnych recenzií TikToku
Zdroj: BBC

Americký gigant Google odstránil z Obchodu Play milióny negatívnych recenzií sociálnej siete TikTok. Hodnotenie aplikácie za krátky čas kleslo z 4,5 na 1,2 hviezdičiek.

Platforma na zdieľanie videí dostala milióny recenzií s nízkym počtom hviezdičiek po tom, čo známy indický tvorca uverejnil falošné video s útokom s kyselinou. Hrozí v ňom kyselinou žene, ktorá sa rozhodla ho opustiť. Vo videoklipe žene tekutinou obleje tvár a ona sa potom objaví s makeupom, ktorý pripomína, že zakrýva jazvy a modriny, ktoré kyselina mohla spôsobiť. Samozrejme nejde o pravú kyselinu ale o vodu.

„Nepovoľujeme obsah, ktorý riskuje bezpečnosť ostatných a propaguje fyzické poškodenie alebo oslavuje násilie páchané na ženách,“ uviedol pre BBC hovorca spoločnosti TikTok a dodal: „Správanie používateľa porušilo naše zásady a a pokyny správania na sociálnej sieti. Obsah sme vymazali a účet používateľa pozastavili. Spolupracujeme s orgánmi činnými v trestnom konaní.“ 

„Ako influencer si uvedomujem svoju zodpovednosť a ospravedlňujem sa každému, koho video zasiahlo,“ uviedol Siddiqui.

Faizal Siddiqui sa síce ospravedlnil a TikTok jeho video vymazal, no negatívnej odozve sa platforma nevyvarovala.  

Google zasiahol, keď si všimol pribúdajúce falošné účty, ktoré sa snažili o zosilnenie protestu voči aplikácií. Spoločnosť vymazala päť miliónov recenzií s jednou hviezdičkou, ale veľa zostalo aktívnych. Hodnotenie TikToku zostáva na oficiálnom Android trhu pod dvomi hviezdičkami.

Hovorca Google k týmto krokom gigantu uviedol, že podnikol „nápravné opatrenia“. „Keď sa dozvieme o prípadoch zneužitia spamu, preskúmame a podnikneme nápravné kroky na odstránenie nevhodných hodnotení a komentárov,“ dodal.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.