Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.06.2020, 09:33

Facebook a Messenger sa prefarbili na čierno. Zuckerberg tak reaguje na dianie v USA

Finančný príspevok 10 miliónov dolárov venuje organizáciám bojujúcim za rasovú spravodlivosť.

Facebook a Messenger sa prefarbili na čierno. Zuckerberg tak reaguje na dianie v USA
Zdroj: Facebook

V súvislosti s dianím v Spojených štátoch amerických reaguje spoločnosť Facebook prefarbením profilových a titulových fotiek na svojej sociálnej sieti facebook a komunikačnej platforme Messenger na čierno.

Zdroj: Facebook

​Vo viacerých mestách v USA už niekoľko dní za sebou prebiehajú protesty po smrti Afroameričana Georgea Floyda v Minneapolise. Ten zomrel v pondelok v dôsledku brutálneho policajného zásahu.

„Bolesť z minulého týždňa nám pripomína, ako ďaleko musí naša krajina ísť, aby mala každá osoba slobodu žiť dôstojne a pokojne. Znovu nám pripomína, že násilie, s ktorým dnes žijú černosi v Amerike, je súčasťou dlhej histórie rasizmu a nespravodlivosti. Všetci máme zodpovednosť za vytváranie zmien,“ napísal v príspevku na svojom facebookovom profile Mark Zuckerberg.

The pain of the last week reminds us how far our country has to go to give every person the freedom to live with dignity...

Uverejnil používateľ Mark Zuckerberg Nedeľa 31. mája 2020


Šéf Facebooku na počesť Georga Floyda, Breony Taylorovej, Ahmauda Arberyho a ďalších, ktorých mená podľa neho nezabudneme, pomáha finančným príspevkom 10 miliónov dolárov organizáciám bojujúcim za rasovú spravodlivosť.

„Viem, že to 10 miliónov dolárov nevyrieši, problém potrebuje trvalé a dlhodobé úsilie,“ napísal ďalej v príspevku na facebooku a pochválil sa aktivitami, o ktorých podľa jeho slov veľa nehovoril: „Iniciatíva Chan Zuckerberg bola jedným z najväčších donorov a investovala 40 miliónov dolárov ročne do organizácií, ktoré sa snažia prekonať rasovú nespravodlivosť. Priscilla a ja sme sa tejto práci zaviazali a očakávame, že budeme v tomto boji ešte mnoho rokov.“

Na záver vyjadril nádej, že krajina sa môže spojiť a urobiť potrebné na dosiahnutie spravodlivosti pre všetkých, ktorí si nesú bremeno nerovnosti.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.