Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.06.2020, 09:45

Televízni moderátori zložili rúška. Po vyše dvoch mesiacoch

Televízie zrušili povinnosť nosenia rúšok pri vysielaní.

Televízni moderátori zložili rúška. Po vyše dvoch mesiacoch
Zdroj: TV Markíza

Priaznivý vývoj ochorenia Covid-19 na Slovensku a s tým súvisiace uvoľňovanie epidemiologických opatrení využili aj televízie. Od včera, stredy 3. júna, tak prvýkrát po vyše dvoch mesiacoch uvádzali moderátori hlavné spravodajské relácie bez rúšok. Povinnosť nosenia rúšok zrušili všetky slovenské televízie.

Zdroj: TV Markíza
Zdroj: TV JOJ
Zdroj: RTVS

​Ako prvá presadila nosenie rúška moderátorka televízie Markíza Zlatica Švajdová Puškárová. V priamom prenose v relácii vysielanej v polovici požiadala premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, aby si nasadili ochranné rúško. Bolo to pritom ešte v čase, keď jeho nosenie na Slovensku nebolo povinné. Jej počin si všimol aj denník Financial Times a napísal, že jej príklad tiež prispel k tomu, aby ľudia začali rúška nosiť v záujme ochrany zdravia.

Prvú výnimku z nosenia rúšok udelil hlavný hygienik v polovici mája umelcom pri nakrúcaní. Televízie a ďalší producenti a tvorcovia tak mohli začať s prípravami na obnovenie seriálovej či filmovej výroby pri dodržiavaní prísnych hygienických podmienok a pravidiel bezpečného nakrúcania. 

Ako prvá rozbehla výrobu televízia Joj, ktorá obnovila nakrúcanie rukojemníckej drámy Ultimátum a pripravuje aj spustenie nakrúcania nových častí seriálu Nový život. Televízia Markíza ako prvú obnovila výrobu svojho seriálového hitu Oteckovia a obnovenie výroby plánuje tiež RTVS. Od júna okrem iného obnoví nakrúcanie svojich zábavných relácií Milujem Slovensko či Záhady tela a tiež novej vianočnej rozprávky.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.