Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.06.2020, 10:45 Aktualizované dňa 16.06.2020 o 14:00

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má RTVS, uviedla takmer štvrtina respondentov

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median SK medzi divákmi.

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má RTVS, uviedla takmer štvrtina respondentov
Zdroj: RTVS

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), uviedlo 22,4 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý zrealizovala agentúra Median SK v termíne január až marec. Zúčastnilo sa na ňom 2079 respondentov vo veku 14 až 79 rokov

Respondenti odpovedali na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“. Mohli pritom určiť len jednu televíziu.

Najviac ľudí, 22,4 percenta, uviedlo RTVS (STV). Na druhom mieste skončila TV Markíza s 21,9 percenta, na treťom TV Joj s 18,7 percenta a na štvrtom TA3 s 18,1 percenta.

"Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 15,2 percenta respondentov sa k otázke nevyjadrilo," spresnila Linda Kleinertová z agentúry Median SK. Inú televíziu uviedlo 2,9 percenta a 0,8 percenta respondentov neuviedlo žiadnu, pričom 15,2 percenta respondentov sa k otázke nevyjadrilo.

Zdroj: MML Omnibus, 2020/I, MEDIAN SK

​Verejnoprávne spravodajstvo si zvolili respondenti v prieskume vôbec prvýkrát v 3. kvartáli roku 2016, kedy prekonalo o 0,2 bodu dlhodobého lídra – televíziu Markíza.

Obidve televízie sa na prvej pozícii následne striedali, aktuálne si RTVS pozíciu najobjektívnejšieho televízneho spravodajstva obhájila druhý kvartál za sebou.

„Ďakujem všetkým kolegyniam a kolegom zo sekcie spravodajstva vďaka zodpovednej práci ktorých nám diváci opakovane vyjadrili vysokú mieru dôvery. Budeme sa naďalej snažiť vysielať vyvážené, nestranné a objektívne správy tak v rozhlasovej, ako aj v televíznej časti spravodajstva,“ uviedol šéf sekcie Vahram Chuguryan.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.