Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.08.2020, 07:00

Režisér Martin Šulík dokončil nový film. Pozrite si prvý trailer Muža so zajačími ušami

Lyrická komédia bude mať v kinách premiéru v októbri tohto roka.

Režisér Martin Šulík dokončil nový film. Pozrite si prvý trailer Muža so zajačími ušami
Zdroj: Muž so zajačími ušami

Dva mesiace pred premiérou nového slovensko-českého filmu Muž so zajačími ušami ponúkajú tvorcovia jeho prvý trailer. Lyrická komédia režiséra Martina Šulíka (Tlmočník, Záhrada, Všetko čo mám rád) je príbehom muža, ktorému sa život prevráti zo dňa na deň na ruby, ale aj rozprávaním o našich predstavách o živote, ktoré môžu byť niekedy smutné a zároveň komické.

Snímka Muž so zajačími ušami je plná skvelých slovenských a českých hercov. Postava hlavného hrdinu, spisovateľa Jozefa, bola písaná priamo na telo Miroslavovi Krobotovi, uznávanému českému režisérovi, ktorý sa v zrelom veku stal rovnako oceňovaným a obľúbeným hercom.

Vo filme stvárňuje do seba zahľadeného egoistu, ktorý zahodil za hlavu všetky ideály. Keď nečakane získa zvláštnu schopnosť – mimoriadny sluch, počuje nielen to, čo ľudia hovoria, ale aj nad čím premýšľajú. Zrazu sa dozvedá, čo si o ňom myslia jeho najbližší, rodina aj priatelia.

Zdroj: Muž so zajačími ušami / Miroslav Krobot

​V úlohe jeho najlepšieho priateľa sa predstaví legendárny Oldřich Kaiser. „V prípade Oldřicha Kaisera, mal Martin Šulík jemnú obavu, či nie je príliš odvážne požiadať ho o spoluprácu. Nakoniec ale diváci uvidia, prečo ho hrá práve on,“ prezradil producent filmu Rudolf Biermann.

Zdroj: Muž so zajačími ušami / Oldřich Kaiser

​Manželku hlavného hrdinu stvárnila Zuzana Kronerová, jeho priateľku držiteľka ocenenia Najlepšia európska herečka Alexandra Borbély a spisovateľovu dcéru si zahrala Táňa Pauhofová. V ďalších úlohách sa predstavia Zuzana Mauréry, Martina Babišová či Réka Derzsiová.

Zdroj: Muž so zajačími ušami / Alexandra Borbély a Miroslav Krobot

​Zuzana Kronerová s Martinom Šulíkom spolupracovala prvýkrát: „Ja som už ani nedúfala, že budem s Martinom Šulíkom nakrúcať. Nehovorím, že by som na to myslela celý život, ale som veľmi potešená, že som s ním mohla na tomto filme pracovať,” hovorí herečka.

Zdroj: Muž so zajačími ušami / Zuzana Kronerová

Osvedčený tím tvorcov

V poradí desiaty hraný film režiséra Martina Šulíka príde do kín 22. októbra a na jeho scenári spolupracoval už tradične so svojim dvorným spoluscenáristom Marekom Leščákom. „Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom,“ hovorí režisér.

Scenár do obrazovej podoby pretavil už tradične kameraman Martin Štrba a v tomto dlhoročnom a osvedčenom tvorivom tíme nemohol chýbať ani producent Rudolf Biermann.

Zdroj: Režisér M. Šulík, producent R. Biermann a riaditeľ RTVS J. Rezník počas nakrúcania Muža so zajačími ušami

„Martinove scenáre vždy reagujú na niečo, čo pozná zo života, čo ho zaujíma, čo sa ho dotýka. A to sa väčšinou dotýka aj mňa. Konkrétne v Mužovi so zajačími ušami je to motív zrelého muža,” hovorí Rudolf Biermann, ktorý produkoval väčšinu Šulíkových filmov. V roku 2018 získali za snímku Tlmočník ocenenie Slnko v sieti za najlepší hraný film.

Muž so zajačími ušami vzniká v produkcii spoločností IN Film Rudolfa Biermanna a  Titanic Martina Šulíka. Koproducentami sú RTVS a Česká televízia, film podporili Audiovizuálny fond a Státní fond kinematografie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.