Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.09.2020, 18:50

Televízne ceny Emmy ovládli seriály Watchmen, Boj o moc a Schitt's Creek

Americké televízne ceny Emmy sa kvôli Covidu-19 udeľovali virtuálne.

Televízne ceny Emmy ovládli seriály Watchmen, Boj o moc a Schitt's Creek
Zdroj: HBO

Tohtoročný 72. ročník amerických televíznych cien Emmy, ktorý sa kvôli pandémii Covidu-19 uskutočnil bez osobnej účasti divákov aj bez červeného koberca.

K moderátorovi Jimmymu Kimmelovi sa v prázdnom Staples Centre v Los Angeles pridalo len niekoľko hostí odovzdávajúcich trofeje oceneným, ktorí sa k šou pripájali videoprenosom. Ceremoniál sa tak de facto konal na 130 miestach v desiatke krajín.

Medzi témami, ktoré vo vystúpeniach najviac zarezonovali, bola popri politike - aktuálnej v napätej predvolebnej kampani v USA - samotná koronavírusová pandémia, ktorá výrazne narušila filmovú a televíznu produkciu. "Ahoj a vitajte na (odovzdávaní cien) pand-Emmy. Nikto nepôjde porazený domov, pretože všetci už doma sú," zažartoval si v úvode Kimmel.

Odovzdávanie "televíznych Oscarov" ovládol americký seriál Watchmen (Strážcovia) s 11 výhrami. Akčný seriál o superhrdinoch, zasadený do alternatívnej histórie, zvíťazil v kategórii najlepšia miniséria, jeho hviezdy Regina King a Yahya Abdul-Mateen II si odniesli tituly v príslušných hereckých kategóriách.

​Kanadský sitcom Schitt 's Creek získal deväť zlatých sošiek, vrátane ceny za najlepší komediálny seriál, čím prekonal rekord cien Emmy pre komediálny seriál za jednu sezónu. Ide o úspešné rozlúčenie sa s týmto sitkomom, ktorý sa tento rok uzavrel poslednou šiestou sériou.

Ako najlepší dramatický seriál vybrala americká televízna akadémia Boj o moc (Succession), ktorého tvorca Jesse Armstrong využil príležitosť aj na kritiku amerického prezidenta Donalda Trumpa za "mizerné" zvládnutie epidémie Covidu-19 v Spojených štátoch. Seriál triumfoval tiež v kategóriách najlepší scenár a najlepšia réžia. Ocenenie pre najlepšieho herca priniesol aj Jeremymu Strongovi.

Herečka Zendaya (24) sa stala dosiaľ vôbec najmladšou držiteľkou Emmy v kategórii najlepšia dramatická herečka za svoj výkon v seriáli Euphoria, keď sa presadila v tvrdej konkurencii herečiek ako Jennifer Aniston, Laura Linney či Olivia Colman. Zendaya sa o radosť z ceny podelila s priateľmi a príbuznými, s ktorými ju bola vidieť na videu. "Väčšinou neplačem, snažila som sa, aby ma to nepremohlo, bola to veľmi emocionálne chvíle a ešte som tomu neverila," povedala herečka.

Sošky Emmy, udeľované americkou Akadémiou televízneho umenia a vied, bývajú označované za najvýznamnejšie televízne ceny sveta. Po prvý raz ich odovzdali v roku 1949 a tentoraz o ocenených hlasovaním rozhodovalo viac ako 25.000 členov akadémie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.