Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.10.2020, 10:50

Televízia JOJ rozširuje športovú ponuku. Získala vysielacie práva na MS v ľadovom hokeji

JOJ Group zakúpila päťročné exkluzívne televízne, rozhlasové a internetové práva na vysielanie.

Televízia JOJ rozširuje športovú ponuku. Získala vysielacie práva na MS v ľadovom hokeji
Zdroj: IIHF.com/sk

Televízia Joj rozširuje športovú ponuku pre svojich divákov. Získala výhradné vysielacie práva na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a ďalšie atraktívne športy.

JOJ Group už v marci oznámila, že zakúpila päťročné exkluzívne televízne, rozhlasové a internetové práva na hokejové šampionáty, ktoré sa budú konať od roku 2024 do roku 2028. Do roku 2023 vlastní práva na vysielanie RTVS.

Prvými majstrovstvami na obrazovkách televízie Joj tak bude šampionát v susednom Česku v roku 2024. Práva na vysielanie má JOJ Group k dispozícii pre všetky typy streamov na všetkých dostupných platformách pre územie Slovenska ako jediný televízny vysielateľ.

JOJ Group získala takisto výhradné televízne a digitálne práva na vysielanie mnohých ďalších významných medzinárodných športových súťaží. Od sezóny 2021/2022 tak budú môcť slovenskí diváci fandiť pri obrazovkách televízií JOJ Group Petre Vlhovej vo svetovom pohári v alpskom lyžovaní či šprintérovi Jánovi Volkovi na svetových športových podujatiach.

​Finančné údaje za vysielacie práva na športové súťaže súkromné televízie neuvádzajú, priznávajú však, že sa pohybujú v miliónoch eur. V inej pozícii je verejnoprávny vysielateľ, ktorý má zo zákona danú povinnosť zverejňovať svoje zmluvy. RTVS zaplatila v roku 2015 Pragosportu 9 miliónov eur za práva na vysielanie majstrovstiev sveta v hokeji od roku 2018 do roku 2023 . Súčasťou zmluvy sú tiež práva na ďalšie významné športové podujatia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.