Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
27.10.2020, 14:50

Rekordne sledovaný Pán profesor. Prvýkrát pokoril hranicu pol milióna divákov

Nový rekord v rámci tejto jesene zaznamenal aj podvečerný seriálový hit Oteckovia.

Rekordne sledovaný Pán profesor. Prvýkrát pokoril hranicu pol milióna divákov
Zdroj: TV Markíza

Rodinný komediálny seriál Pán profesor si na obrazovkách televízie Markíza získava čoraz viac divákov. V pondelok 26. októbra 2020 dosiahol absolútne rekordnú sledovanosť a prvýkrát pokoril pol miliónovú hranicu divákov.

Predposledná deviata epizóda Pána profesora sa stala v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Premiérová časť s názvom Syn prilákala k obrazovkám rekordných 526-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a medzitýždenne si tak seriál získal na svoju stranu ďalších 66-tisíc divákov. Z nespravodajských programov prekonali túto jeseň pol miliónovú hranicu len Sestričky a Zlatá maska pri svojej prvej epizóde.

​V obchodnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov Pán profesor dorovnal doterajší ratingový rekord seriálu 11,9 percenta a zaznamenal doposiaľ najvyšší trhový podiel 31,4 percenta od jeho jarného štartu. Konkurenčné Inkognito na TV Joj zaznamenalo podiel na trhu 13,8 percenta a film Dedkovia na krku dosiahol na Jednotke RTVS trhový podiel 10,8 percenta.

Pán profesor je najsledovanejší v skupine mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania seriálu zabezpečili trhový podiel až 45,5 percenta.

Jesenný rekord Oteckov

Podvečernému vysielaniu tradične kraľoval rodinný seriál Oteckovia, v cieľovej skupine 12-54 zaznamenal v rámci aktuálnej sezóny doposiaľ vôbec najvyšší rating 9,1 percenta pri trhovom podiele 27,8 percenta, pričom v rebríčku sledovanosti predstihol aj úplne všetky prime-time programy konkurencie. Ďalšie osudy štvorice oteckov si pozrelo 453-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je od začiatku jesennej série taktiež rekordný výkon.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.