Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.11.2020, 17:55

Ministerka Milanová: Záujem o pomoc je malý, som z toho až šokovaná

Žiadosti v aktuálnej dotačnej výzve je možné podávať len do 2. decembra.

Ministerka Milanová: Záujem o pomoc je malý, som z toho až šokovaná
Zdroj: Ministerstvo kultúry

Ministerstvo kultúry spustilo v pondelok 23. novembra novú dotačnú výzvu pre technické a podporné profesie v kultúrnom a kreatívnom priemysle. V schéme pomoci je možné získať celkovo 3780 eur. Zatiaľ však rezort registruje veľmi málo žiadostí. 

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) preto vyzvala všetkých, ktorých sa to môže týkať, aby venovali pozornosť možnosti získať prostriedky sanujúce ekonomický dosah pandémie ochorenia COVID-19.

"Musím úprimne povedať, že malým počtom som až šokovaná, preto vyzývam všetkých, ktorým je táto výzva určená, aby svoju šancu využili, čas na podanie žiadostí je len do 2. decembra," pripomenula šéfka rezortu.

Výzva ministerstva kultúry má pomôcť tým aktérom v kultúrno-kreatívnom priemysle, ktorí prepadli cez sito doterajšej sociálnej pomoci štátu počas pandémie ochorenia COVID-19.

Žiadosti je možné podať už len pár dní

V rámci prvej výzvy, otvorenej do 2. decembra, môžu technické a podporné profesie v kultúrnom a kreatívnom priemysle za mesiace marec až september získať podporu vo výške 540 eur za mesiac, celkovo teda 3780 eur. Žiadosti môžu podávať pracovníci, ktorí pôsobia v kultúre ako samostatne zárobkovo činné osoby a slobodné povolania.

Rozšírenie dotačnej pomoci umožňuje ministerstvu novela zákona o dotáciách v pôsobnostiach rezortu, oprávňujúca poskytovať pomoc v prípade sanácie ekonomických dosahov mimoriadnych udalostí, akou je napríklad súčasná pandémia.

Ministerstvo kultúry v spolupráci s umeleckou obcou v tejto súvislosti vytvorilo tiež dva nové registre, ktoré vedie Fond na podporu umenia, evidenciu profesionálnych umelcov a evidenciu iných profesionálov v kultúre.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.