Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.12.2020, 10:20

Strapo naspieval pieseň k filmu Správa. Za pár hodín od zverejnenia má už 30-tisíc videní

Pieseň bude dopĺňať kampaň k filmu.

Strapo naspieval pieseň k filmu Správa. Za pár hodín od zverejnenia má už 30-tisíc videní
Zdroj: DNA Production

Šesť týždňov pred plánovaným uvedením do kín prichádzajú tvorcovia filmu Správa s prekvapením pre divákov v podobe piesne, ktorú naspieval raper Strapo, a ktorá bude dopĺňať kampaň k filmu.

„Strapo touto pesničkou preniesol myšlienku úteku z koncentračného tábora a odvahy postaviť sa za svoje presvedčenie do slovníka a prejavu dnešnej mladej generácie,“ hovorí o piesni producent filmu Rasťo Šesták, DNA Production.

Mladý hudobník je známy svojím postojom proti extrémizmu. „Som veľmi rád, že sa nám spolu s A-TEAMOM Miška Nemtudu podarilo prekonať klasický slovenský rapový stereotyp a že sa nám podarilo doručiť niečo nadčasové a zaujímavé. Ďakujem aj Viktorovi Hazardovi, ktorý produkoval celú vec po hudobnej stránke a ďakujem filmu Správa aj celému tímu okolo tohto projektu, za to, že nám dal príležitosť spraviť takúto skladbu,“ povedal Strapo. Od včerajšieho poobedia, kedy ju zverejnil na YouTube, má už takmer 30-tisíc videní.

Film Správa, ktorý je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel, stvárňuje príbeh dvoch mladých slovenských židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora Osvienčim a spísať podrobnú správu o tom, ako tábor smrti fungoval. Príbeh o pekle, ktoré sa tam dialo, a správe, ktorú dnes pozná celý svet, vznikol v réžii jedného z našich najúspešnejších režisérov Petra Bebjaka.

V hlavných úlohách sa predstavia Noel Czuczor ako Freddy, Peter Ondrejička ako Valér a britský herec (známy z filmov ako Štyri svadby a jeden pohreb alebo Múmia) John Hannah ako Warren. Vo filme sa predstavia aj herci z Poľska, Nemecka a Česka, ktorí sú vo svojich domovských krajinách veľmi známymi televíznymi a filmovými osobnosťami.

Správa bude budúci rok reprezentovať Slovensko na najprestížnejšom filmovom festivale. Bude sa uchádzať o sošku Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. V slovenských kinách bude mať premiéru 28. januára.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.