Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.03.2021, 09:28

Seriálový fenomén Priatelia mieri na HBO GO

Streamingová platforma uvedie všetkých 10 sérií aj so slovenským dabingom.

Seriálový fenomén Priatelia mieri na HBO GO
Zdroj: HBO Max

Seriál Priatelia je jedným z najlepšie hodnotených televíznych seriálov, je víťazom niekoľkých Zlatých glóbusov, cien Emmy a držiteľom mnohých nominácií. Vďaka sofistikovanému humoru dáva každá časť možnosť nazrieť do pocitov a myšlienok hlavných postáv - skupiny priateľov žijúcich v New Yorku.

Kultový komediálny seriál si diváci mohli do konca roku 2019 pozrieť na Netflixe. Právo na vysielanie seriálovej klasiky si gigant kúpil v roku 2015 za 30 miliónov dolárov. V decembri 2018 musel doplatiť ďalších 80 až 100 miliónov, aby ju mohol nechať v ponuke do konca roku 2020.

Od roku 2021 Priateľov prebral WarnerMedia- mediálny konglomerát AT&T, ktorý vlastní aj televíziu HBO a streamingovú službu HBO GO. 

Priatelia sa vysielali od septembra 1994 do mája 2004. Majú 10 sérií a 236 častí. Všetky časti budú na HBO GO dostupné so slovenským dabingom od 15. apríla.

Na začiatku minulého roka sa hovorilo o návrate Priateľov v poslednej epizóde, ktorú odvysiela nová platená internetová televízia HBO Max. Má ísť o špeciálny diel, ktorého predstavenie sa kvôli pandémii presunulo na druhú polovicu 2021. 

Počas Web Summitu v roku 2020 oznámil riaditeľ HBO Max Global Andy Forssell informáciu o tom, že služba plánuje expandovať do Južnej Ameriky a Európy už v druhej polovici roku 2021. Bude to prebiehať vylepšením aktuálnych služieb HBO v Európe na HBO Max, teda na Slovensku nahradí službu HBO GO.

Aktuálne stojí HBO GO 5,99 eura mesačne. Za koľko bude nová služba HBO Max, nie je známe. Hlavnou zmenou má byť podľa predstaviteľov platformy množstvo obsahu. Oproti HBO GO sa má zdvojnásobiť a pribudnúť majú mnohé ďalšie funkcie.

Všetkých 236 častí seriálu sa natáčalo na legendárnej scéne č. 24 filmových štúdií Warner Bros. v Burbanku v Kalifornii. Hlavné postavy stvárnili Jennifer Aniston v úlohe Rachel Greenovej, Courteney Cox ako Monica Gellerová, Lisa Kudrow ako Phoebe Buffetová, Matt LeBlanc ako Joey Tribbiani, Matthew Perry v úlohe Chandlera Binga a David Schwimmer ako Ross Geller.

Počas desiatich sérií sa v hosťujúcich úlohách objavilo mnoho známych hercov a herečiek, a to napríklad Brad Pitt, Reese Witherspoon, Susan Sarandon, George Clooney, Paul Rudd, Tom Selleck, Bruce Willis, Kathleen Turner, Sean Penn, Gary Oldman, Ben Stiller, Winona Ryder a Julia Roberts.

Seriál Priatelia vytvorili Marta Kauffman a David Crane, ktorí sú spoločne s Kevinom Brightom tiež hlavnými producentmi. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.