Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.07.2019, 14:23

Priateľov si už na Netflixe nepozriete

Komediálny seriál bude od nového roka dostupný na inej platforme.

Priateľov si už na Netflixe nepozriete

Kultový komediálny seriál Priatelia, vyrobený spoločnosťou Warner Bros, nebude od roku 2020 dostupný na platenej internetovej televízii Netflix. Preberie si ho WarnerMedia- mediálny konglomerát AT&T, ktorý vlastní aj televíziu HBO a streamovaciu službu HBO GO. 

Spustenie HBO Max má znamenať posilnenie HBO a samozrejme konkurenciu pre internetové televízie Netflix a AppleTv+. Služba by mala byť spustená začiatkom budúceho roka. 

Netlix novinku oznámil svojim fanúšikom na Twitteri.

Právo na vysielanie seriálovej klasiky Priatelia si Netflix kúpil v roku 2015  za 30 miliónov dolárov. V decembri 2018 musel doplatiť ďalších 80 až 100 miliónov, aby ju mohol nechať v ponuke do konca roka 2019.

Spolu s Priateľmi bude nové HBO Max vysielať niekoľko ďalších seriálov ako The Fresh Prince of Bel Air a Pretty Little Liars.

Či bude HBO Max dostupné aj v Európe nie je známe. Podľa aktuálnych informácii bude služba zatiaľ dostupná pre americký trh. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.