Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.03.2021, 10:30 Aktualizované dňa 05.03.2021 o 15:45

Víkendové politické relácie: O koaličnej kríze budú diskutovať premiér Matovič aj expremiérka Radičová

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií v RTVS, na Markíze a TA3.

Víkendové politické relácie: O koaličnej kríze budú diskutovať premiér Matovič aj expremiérka Radičová
Zdroj: TASR

Témou týždňa je pretrvávajúca nepriaznivá pandemická situácia a najmä doposiaľ najvážnejšia koaličná kríza. Jej príčinám, dôsledkom a riešeniam sa budú venovať víkendové politické diskusie v RTVS, na Markíze a TA3.

Hosťom Sobotných dialógov v Rádiu Slovensko bude 6. marca od 12:10 hod predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Moderátorka Marta Jančkárová sa bude s premiérom rozprávať o dianí v koalícii a možnosti rekonštrukcie vlády, a tiež  o riadení boja proti pandémii a očkovaní. 

Do relácie V politike, ktorú vysiela TA3 v nedeľu od 11:00 hod, prijali pozvanie predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), podpredseda vlády Richard Sulík (SaS), v druhej časti ich vystriedajú štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis (SaS), rektor TnUAD v Trenčíne a poslanec Jozef Habánik (Smer-SD) a politológ Radoslav Štefančík, ktorý je dekanom FAJ EUBA. Témami prvej časti relácie budú vládna kríza, jej riešenia a možná rekonštrukcia vlády, v druhej časti relácie to bude novela vysokoškolského zákona a kritika verejných vysokých škôl. Moderuje Norbert Dolinský.

Hosťami prvej časti relácie O 5 minút 12 budú v nedeľu na Jednotke predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš. Témou bude rovnako koaličná kríza a manažovanie boja proti pandémii a vyvodenie zodpovednosti za aktuálny stav. V druhej časti relácie bude hostkou sociologička Iveta Radičová. Moderátor Marek Makara bude s bývalou premiérkou diskutovať o štýle vládnutia a riadenia boja proti pandémii a ich dosahu na nálady v spoločnosti.

Do relácie Na telo televízie Markíza prijali pozvanie minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Moderátor Michal Kovačič sa bude s oboma politikmi rozprávať situácii vo vládnej koalícii a možnom odstúpení ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ale aj predsedu vlády Igora Matoviča.

Súčasťou relácie budú aj výsledky exkluzívneho prieskumu o tom, ktorou z registrovaných aj neregistrovaných vakcín by sa ľudia nechali zaočkovať. Prieskum tak prvýkrát ukáže aj to, ktorí voliči by dali prednosť jednotlivým vakcínam: Pfizer/BioNTech, Sputnik V, AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson, Novavax alebo Sinopharm.

Článok sme aktualizovali o hostí a témy politickej diskusie V politike na TA3.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.