Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.03.2021, 10:45

YouTuber so slovenskými koreňmi je obvinený zo sexuálneho zneužitia

David Dobrik stratil náhle 100 tisíc predplatiteľov a spoluprácu s ním prerušilo niekoľko firiem.

YouTuber so slovenskými koreňmi je obvinený zo sexuálneho zneužitia
Zdroj: MensHealth

Známy americký YouTuber David Dobrik čelí vážnym obvineniam. Zahraničné weby píšu o tom, že mal plánovať sexuálny útok a podieľať sa mala aj jeho skupina s názvom The Vlog Squad.

Pôvodom Slovák žijúci momentálne v Los Angeles bol obvinený z plánovania sexuálneho zneužitia minulý mesiac. Odvtedy s Dobrikom prerušilo spoluprácu viacero veľkých spoločností ako HelloFresh, EA Sports či Dollar Shave Club.

O nekalých situáciách v rámci natáčania vlogov prehovoril bývalý člen Davidovej skupiny Seth Francois, ktorý mal byť údajne obeťou žartu (tzv. pranku), keď mu bolo povedané, že ho pobozká modelka Corinna Kopf. V skutočnosti však dosal bozk od komika a herca Jasona Nash, ktorý bol za modelku prezlečený. Francois vo svojej výpovedi pre Business Insider uviedol aj to, že sa ho niekto dotýkal bez súhlasu.

Po medializovaní týchto informácií sa ozvala ďalšia údajná poškodená. Anonymná žena tvrdila, že členovia Vlog Squad ju nútili k požitiu alkoholických nápojov a k pohlavnému styku s dvoma osobami bez jej súhlasu. Údajná obeť, ktorá mala mať vtedy 20 rokov, za sexuálneho útočníka obvinila Doma Zeglitisa, člena Dobrikovej skupiny. Doteraz neboli vznesené nijaké obvinenia a žalobkyňa uviedla, že políciu zatiaľ nekontaktovala.

K obvineniam sa najprv Dobrik ani ďalší členovia Vlog Squad nevyjadrili. YouTuber ale pred niekoľkými dňami uverejnil video, v ktorom uviedol, že sa nič podobné nebude opakovať.

Dobrik začal svoje video vysvetlením, že sa chce venovať rozhovorom a článkom, ktoré sa momentálne objavujú. Poznamenal, že v online prostredí vytvoril nespočetné množstvo videí, tweetov a ďalšieho obsahu a vždy bol pre neho súhlas spoluúčinkujúcich nesmierne dôležitý. „Bez ohľadu na to, či natáčam video s kamarátom alebo cudzím človekom, vždy sa ubezpečím, aké video zverejním a urobím tak iba so súhlasom,“ uviedol Dobrik.

“Pri každom videu, ktoré natočím, je mojím hlavným cieľom pobaviť či inšpirovať ľudí a nikdy nechcem, aby sa tomu niečo postavilo do cesty,“ povedal vo videu. Ďalej uviedol, že sa dištancuje od Zeglitisa, pretože nesúhlasí s niektorými jeho činmi a rozhodol sa preto od neho odlúčiť. Dobrik uznal aj to, že po ukončení natáčania môže človek názor zmeniť, uverejnené video v tom prípade stiahne.

YouTuber ukončil svoje video s tým, že verí, že činy hovoria hlasnejšie ako slová, a že ukáže a dokáže, že chyby, ktoré predtým urobil, sa už nebudú opakovať.

„Mrzí ma, ak som vás sklamal. Nič podobné sa už nebude opakovať,“ zakončil Dobrik video.

Portál Insider píše, že Dobrik prišiel o 66 miliónov vzhliadnutí videí, čo naznačuje, že sa populárny YouTuber rozhodol časť svojho obsahu z platformy kvôli narastajúcej kritike starých videí odstrániť. Údaje pochádzajú z aplikácie Social Blade, ktorá sleduje štatistiky hviezd sociálnych médií a ich obsah. Dobrik prišiel o viac ako 66 miliónov videní, z celkových 8 269 665 818 pozretí vo štvrtok na 8 203 005 095 videní v piatok, vyplýva z údajov.

Podľa ďalších štatistík Social Blade, Dobrik stratil približne 100 000 predplatiteľov, čo je pokles z 18,9 milióna v utorok na 18,8 milióna predplatiteľov v stredu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.