Dedoles
StoryEditor

YouTube: Prvé miesto v nehudobnom rebríčku patrí reklame

15.12.2020, 08:00
Autor:
pzpz
Speváčka Sima je tento rok kráľovnou hudobného rebríčka.

S blížiacim sa koncom roka YouTube vyhlasuje globálne aj lokálne rebríčky najúspešnejších hudobných aj nehudobných videí.

"Snáď nikto nebude namietať voči tvrdeniu, že rok ako tento tu v ére internetu ešte nebol. Doteraz sme nikdy neboli nútení tráviť toľko času doma a mnoho aktivít sme presunuli do online prostredia. To však neznamená, že sme zásadne zmenili svoje zvyky týkajúce sa sledovaného obsahu na videoplatforme YouTube. Koncoročný rebríček populárnych hudobných aj nehudobných videí na slovenskom YouTube je toho dôkazom. Divákov YouTubu, podobne ako minulý rok, bavia zábavné videá či bizarné príbehy a čo sa týka hudby, tak hip hop a rap nemá na Slovensku konkurenciu," uvádza sa v koncoročnej správe. 

Netradične obsadila prvé miesto v nehudobnom rebríčku reklama spoločnosti Dedoles, ktorá Slovákov roztancovala s tancujúcimi škrečkami. Legendárnou sa stala reportáž televízie JOJ z nočného sídliska v Michalovciach, kde mladík po náraze svojho auta tvrdil, že v ňom viezol psa na snowboarde, ktorý mu prepol pesničku a to bolo dôvodom jeho nepozornosti. Hláška „polievočku by som si dal“ doslova zľudovela. Rovnako ako minulý rok nechýba v rebríčku duo Zrebny & Frlajs, tentokrát si posvietili na „Typy frajerov vo vzťahu“. Silu YouTuberov v TOP 10 podčiarkujú populárny Expl0ited či MOMA, ale aj nováčikovia Nasklee či Klarisa.

Slovenský YouTube 2020 – najpopulárnejšie nehudobné videá:

 1. Minútová verzia - Veselé ponožky, čo nemajú páru - Oficiálna Dedoles reklama – Dedoles
 2. Vodiča vyrušil pes na snouborde (NOVINY TV JOJ) – Televízia JOJ
 3. Typy frajerov vo vzťahu | Zrebný & Frlajs – Zrebny & Frlajs
 4. KÚPIL SOM SI VYSNÍVANÝ BYT – Expl0ited
 5. 60 Days Build Millionaire Underground Swimming Pool House – Mr. Tfue
 6. SuperStar - Sexy Timotej Májsky – Televízia Markíza
 7. MÁM NOVÝ BYT, NOVÉ AUTO A...zásnuby? – MOMA
 8. Ženy odpovedajú na otázky, ktoré sa muži hanbia opýtať – Nasklee
 9. Ondra Vlček (OndraVlcek) – RECAST – Duklock
 10. Otázky a Odpovede s MOONOM – Klarisa

Rebríčku slovenských hudobných videí žánrovo jednoznačne dominuje rap a hip-hop a potešujúce je tiež to, že až na dve výnimky sú v prvej desiatke zastúpené domáce produkcie. Speváčka Sima je tento rok kráľovnou hudobného rebríčka. Prvú priečku jej priniesla spolupráca s Kalim na pesničke „Toto leto“. Prekvapením je štvrté miesto kapely Hrdza s mladou speváčkou Luciou Gibarti, ktorej skladba Slovensko moje, otčina moja bola titulnou piesňou slovenskej politickej drámy Sviňa. 

Slovenský YouTube 2020 – najpopulárnejšie hudobné videá:

 1. SIMA feat. KALI - Toto leto (prod. H0wdy & Gajlo) – SIMA official
 2. 6IX9INE- GOOBA (Official Music Video) – Tekashi 6ix9ine
 3. SEPAR - OG (Official Video) – DMS RECORDS
 4. Hrdza - Slovensko moje, otčina moja (SVIŇA - titulná pieseň) – CinemArt SK
 5. Future - Life Is Good (Official Music Video) ft. Drake – FutureVEVO
 6. Peter Bič Project - Stoj – PeterBicProjectVEVO
 7. EGO - PUMPA feat. BEN CRISTOVAO x SIMA prod. TOMÁŠ GAJLÍK x BIIZA – PODZEMIE
 8. Kontrafakt - Pocity feat. Sima (Official Video) – DONFANTASTICKYPESS
 9. Nerieš - Ruka Na Volante |Official Video| – NeriesOfficial
 10. Separ ft. Tina - Všetci za jedného (prod. Tomi Popovič) – DMS RECORDS

Rebríčky najpopulárnejších videí na slovenskom YouTube v roku 2020 sú zostavené na základe viacerých faktorov, ktoré určujú popularitu jednotlivých videí. Ide najmä o povahu sledovanosti, počet zhliadnutí vzťahujúcich sa na danú krajinu, a pod.

Vzhľadom na rôznorodosť videí, ktoré používatelia na YouTube sledujú, je nehudobný rebríček obmedzený na 1 video od konkrétneho tvorcu či tvorivých zoskupení. Mnohé videá sa k vrcholu môžu priblížiť, no publikované rebríčky zahŕňajú vždy len TOP 10.

01 - Modified: 2019-12-05 08:12:47 - Feat.: 0 - Title: YouTube: Rebríček nehudobných videí reflektuje dianie na Slovensku. Najpopulárnejší je Véghov zápas a Kočnerova nahrávka
01 - Modified: 2023-07-13 12:27:17 - Feat.: - Title: Úplná novinka Google: Prinášajú svojho chatbota. Dostupný je už aj na Slovensku! 02 - Modified: 2023-06-14 12:26:54 - Feat.: - Title: Poznáme najhodnotnejšie značky sveta. Víťaz rebríčka je rovnaký ako vlani 03 - Modified: 2023-05-10 07:21:40 - Feat.: - Title: Je AI naozaj revolúciou vo vyhľadávaní? Aké riziká so sebou prináša a čo sa bude musieť stať s legislatívou? (anketa Stratégií) 04 - Modified: 2023-05-10 07:20:52 - Feat.: - Title: Začína sa nová éra vyhľadávania na internete. Stratí SEO svoj význam? 05 - Modified: 2022-08-25 11:22:40 - Feat.: - Title: Jigsaw, dcérska spoločnosti Googlu, bojuje proti dezinformáciám o ukrajinských utečenoch
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. september 2023 22:57