Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.04.2021, 17:05 Aktualizované dňa 09.04.2021 o 16:55

Premiér Heger bude diskutovať v nedeľnom Na telo aj Sobotných dialógoch

Témou diskusií budú vládne rošády a boj s pandémiou. Článok sme aktualizovali o hostí a témy diskusií v RTVS a na TA3.

Premiér Heger bude diskutovať v nedeľnom Na telo aj Sobotných dialógoch
Zdroj: Reuters

Nový premiér Eduard Heger bude cez víkend hosťom v dvoch politických reláciách. Pozvanie prijal do Sobotných dialógov a do nedeľnej diskusie Na telo. V obidvoch reláciách bude diskutovať sám, bez politického oponenta.

Sobotné dialógy vysiela naživo Rádio Slovensko v sobotu od 12:10 hod. Nový premiér Eduard Heger (OĽaNO) bude s moderátorkou Martou Jančkárovou diskutovať o zmenách na vládnych postoch a štýle riadenia štátu. Venovať sa budú aj boju proti pandémii, stratégii očkovania a pomoci štátu ekonomike a najviac zasiahnutým sektorom.

Do nedeľnej diskusie O 5 minút 12 prijali pozvanie predseda parlamentu a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

Témou diskusie budú politický vývoj po vymenovaní novej vlády a ďalšie fungovanie koalície, ale tiež opozičné aktivity v súvislosti s petíciou za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Moderátor Marek Makara bude s oboma politikmi diskutovať aj o opatreniach na zastavenie pandémie a o pomoci ekonomike.

Hosťom politickej diskusie Na telo bude premiér Eduard Heger. S moderátorom Michalom Kovačičom bude diskutovať najmä o boji s pandémiou, o uvoľňovaní opatrení a otváraní obchodov a služieb. Témou diskusie bude aj nedostatku vakcín a tiež ruský Sputnik V, ktorého nákup viedol ku koaličnej kríze a následnej demisii Igora Matoviča z premiérskeho kresla.

​V živých vstupoch sa pripojí aj niekdajší minister financií Ivan Mikloš, riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová a riaditeľ Odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja Tomáš Szalay.

V relácii sa diváci dozvedia aj výsledky exkluzívneho prieskumu o aktuálnych preferenciách politických strán.

Hosťami relácie V politike na TA3 budú minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS), predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD) a politilóg Radoslav Štefančík

Moderátor Norbert Dolinský bude so svojimi hosťami diskutovať o rekonštruovanej vláde Eduarda Hegera a aktivitách Igora Matoviča pri vakcíne Sputnik V, ale aj o obstarávaní novej vojenskej techniky či zahraničnopolitickom smerovaní Slovenska.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.