StoryEditor

Premiér Heger bude diskutovať v nedeľnom Na telo aj Sobotných dialógoch

08.04.2021, 17:05
Autor:
redred
Témou diskusií budú vládne rošády a boj s pandémiou. Článok sme aktualizovali o hostí a témy diskusií v RTVS a na TA3.

Nový premiér Eduard Heger bude cez víkend hosťom v dvoch politických reláciách. Pozvanie prijal do Sobotných dialógov a do nedeľnej diskusie Na telo. V obidvoch reláciách bude diskutovať sám, bez politického oponenta.

Sobotné dialógy vysiela naživo Rádio Slovensko v sobotu od 12:10 hod. Nový premiér Eduard Heger (OĽaNO) bude s moderátorkou Martou Jančkárovou diskutovať o zmenách na vládnych postoch a štýle riadenia štátu. Venovať sa budú aj boju proti pandémii, stratégii očkovania a pomoci štátu ekonomike a najviac zasiahnutým sektorom.

Do nedeľnej diskusie O 5 minút 12 prijali pozvanie predseda parlamentu a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

Témou diskusie budú politický vývoj po vymenovaní novej vlády a ďalšie fungovanie koalície, ale tiež opozičné aktivity v súvislosti s petíciou za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Moderátor Marek Makara bude s oboma politikmi diskutovať aj o opatreniach na zastavenie pandémie a o pomoci ekonomike.

Hosťom politickej diskusie Na telo bude premiér Eduard Heger. S moderátorom Michalom Kovačičom bude diskutovať najmä o boji s pandémiou, o uvoľňovaní opatrení a otváraní obchodov a služieb. Témou diskusie bude aj nedostatku vakcín a tiež ruský Sputnik V, ktorého nákup viedol ku koaličnej kríze a následnej demisii Igora Matoviča z premiérskeho kresla.

​V živých vstupoch sa pripojí aj niekdajší minister financií Ivan Mikloš, riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová a riaditeľ Odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja Tomáš Szalay.

V relácii sa diváci dozvedia aj výsledky exkluzívneho prieskumu o aktuálnych preferenciách politických strán.

Hosťami relácie V politike na TA3 budú minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS), predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD) a politilóg Radoslav Štefančík

Moderátor Norbert Dolinský bude so svojimi hosťami diskutovať o rekonštruovanej vláde Eduarda Hegera a aktivitách Igora Matoviča pri vakcíne Sputnik V, ale aj o obstarávaní novej vojenskej techniky či zahraničnopolitickom smerovaní Slovenska.

01 - Modified: 2021-08-13 14:35:56 - Feat.: 0 - Title: Politici v televíznych diskusiách: Krízový marec bez Matoviča, najpozývanejším je naďalej Pellegrini
01 - Modified: 2024-05-30 15:41:58 - Feat.: - Title: Člen Redakčnej rady CME: Som presvedčený, že Na telo sa vráti s moderátorom, ktorý sa chová profesionálne 02 - Modified: 2023-11-02 09:47:48 - Feat.: - Title: Rošády v RTVS: Menia sa moderátori politických diskusií v rozhlase aj televízii 03 - Modified: 2023-07-18 07:25:54 - Feat.: - Title: Tri spravodajské televízie? Ekonomicky je to holý nezmysel, tvrdí šéf TA3 04 - Modified: 2023-03-17 11:43:22 - Feat.: - Title: Vieme prví: Marek Makara má skončiť v O 5 minút 12 05 - Modified: 2022-05-13 16:26:18 - Feat.: - Title: Víkendové politické relácie: Matovič, Fico či Kollár o protiinflačných opatreniach a ich financovaní
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. júl 2024 03:05