Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.04.2021, 14:10

Pripravuje sa remake oscarového Chľastu, s Leonardom DiCapriom v hlavnej úlohe

Dánska snímka Chľast získala v nedeľu Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film.

Pripravuje sa remake oscarového Chľastu, s Leonardom DiCapriom v hlavnej úlohe
Zdroj: Totalfilm

Dánska snímka Chľast, ktorá získala v nedeľu v noci Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film a nomináciu pre režiséra Thomasa Vinterberga, dostane svoju hollywoodsku verziu. Informoval o tom denník The Guardian.

V novom spracovaní komédie o radostiach a nebezpečenstvách alkoholového opojenia si hlavnú úlohu zahrá Leonardo DiCaprio, ktorého v origináli stvárnil Mads Mikkelsen. Režisér alebo scenárista ešte nebol potvrdený.

Dánsky režisér Vinterberg potvrdil, že sa na novej verzii snímky nezúčastní, hoci už má na konte remake filmu Ďaleko od hlučného davu v hlavnej úlohe s Carey Mulligan. „Teraz je to v rukách najlepšieho herca, ktorého môžete získať. Okrem toho, že je skvelým hercom, urobil počas svojej kariéry aj veľmi inteligentné rozhodnutia. Som plný nádeje a zvedavosti,“ uviedol.

Medzi nedávne nové verzie oceňovaných cudzojazyčných filmov patria napríklad oceňovaná francúzska komédia Nedotknuteľní, kde si asistentku ochrnutého aristokrata zahrala Nicole Kidman, alebo remake oscarovej argentínsko-španielskej drámy Tajomstvo jej očí s Juliou Roberts a Nicole Kidman v hlavných úlohách.

Viacerých adaptácií sa dočkala aj talianska komédia Úplní cudzinci. Do kín príde aj jej slovenská verzia Známi neznámi, kde partiu priateľov stvárnia Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hofmann, Tomáš Měcháček, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková a Sväťo Malachovský. Snímka vznikla v réžii Zuzany Mariankovej podľa scenára Petra Jarchovského.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.