Čo sa týka spomínaných výletov v aute, keď sa v snímke s Philippom rúti šialenou rýchlosťou mestom, a keď ich zastaví polícia, tak sa vyhovorí, že má Phillipe práve záchvat - tie sú popísané pravdivo. Práve tak časť, kedy Dressa napadne upraviť Philippeho kolieskové kreslo tak, aby bolo schopné vyššej rýchlosti a dalo sa s ním pretekať.YouTube
StoryEditor

Američania nakrútili vlastnú verziu Nedotknuteľných. Hrá v nej aj Nicole Kidman

19.06.2017, 15:38
Autor:
hrnhrn
Remake sa do kín dostane už budúcu jar.

Úspech francúzskej komediálnej drámy Nedotknuteľní (Intouchables) prekonal pred piatimi rokmi, pri svojom uvedení do kín, všetky očakávania a stal sa kasovým trhákom. Vo Francúzsku sa s tržbami 166 miliónov dolárov (149 miliónov eur) stal druhým najziskovejším filmom v histórii, celosvetovo zarobil takmer 427 miliónov dolárov (382 miliónov eur).

O americkej verzii Nedotknuteľných sa začalo hovoriť už v roku 2012, teda hneď po úspešnom uvedení v kinách. Film zarobil v Spojených štátoch len 10 miliónov dolárov (9 miliónov eur), preto sa produkčná spoločnosť The Weinstein Company rozhodla, že film má omnoho väčší potenciál a nakrúti americkú verziu príbehu, čím prekoná averziu Američanov k zahraničným filmom.

​​Réžie sa zhostil Neil Burger (Divergencia, Všemocný, Iluzionista), v úlohe ochrnutého miliardára Phillipa sa predstaví Bryan Cranston (Prečo práve on, Godzilla) a živelného Drissa stvárni Kevin Hart (Riskni to s Poly, Superhrdina). Vo filme sa objaví aj Nicole Kidman, ktorá si zahrá Yvonne, asistentku ochrnutého aristokrata, ktorú v pôvodnej snímke stvárnila Anne Le Ny.

Remake sa nakrúcal v Philadelphii a do kín sa dostane už budúci rok 9. marca.

Pôvodnú snímku režisérov Erica Toledana a Oliviera Nakachea okrem divákov ocenili aj kritici a získala viacero filmových cien. V hlavných úlohách sa predstavili François Cluzet ako Philippe a Omar Sy ako Driss. Vo Francúzsku bol film v roku 2012 nominovaný na cenu Cézar v ôsmich kategóriach a vynikajúci Omar Sy zvíťazil v kategórii najlepší herec. Nedotknuteľní získali aj nominácie na Zlatý glóbus, cenu BAFTA a Zlatého leva pre najlepší zahraničný film. V roku 2012 bola snímka ocenená aj Českým levom za najlepší zahraničný film.

Film bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, všetky scény však pravdivé nie sú. Pozrite si, kde sa film odlišuje od skutočnosti.

Rozhovor týždňa: Ján Stareček a Tomáš Mladý
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. jún 2026 20:47