Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.05.2021, 13:40

Témou víkendových diskusií budú daňovo-odvodová reforma a zmeny v pandemických opatreniach

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií v RTVS, na Markíze a TA3.

Témou víkendových diskusií budú daňovo-odvodová reforma a zmeny v pandemických opatreniach
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Kauzu vakcíny Sputnik V prekryla tento týždeň nová téma. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) predstavil návrh daňovo-odvodovej reformy, ktorá má ambície zvýšiť rodinné prídavky na 200 eur mesačne. Na jej financovaní by sa mali podieľať aj príjmy z vyššej dane z pridanej hodnoty. Minister Matovič na tlačovej konferencii deklaroval, že reforma nepočíta so zvýšením DPH na 25 percent, ako to tvrdí predseda SaS Richard Sulík. 

Ďalšími témami, ktorým sa budú venovať víkendové politické diskusie, budú vzťahy v koalícii a priority vládneho programu, a tiež aktuálna pandemická situácia a s tým súvisiace uvoľňovanie opatrení a zmeny v očkovacej a testovacej stratégii.

Hosťami Sobotných dialógov v Rádiu Slovensko budú v sobotu od 12.10 hod. poslanci Igor Kašper (Sme rodina) a Richard Takáč (Smer-SD). S moderátorkou Martou Jančkárovou budú diskutovať o epidemickej situácii, dopadoch koronakrízy a pomoci štátu, a tiež o vzťahoch a spolupráci v rámci koalície.

V relácii Na telo televízie Markíza sa bude moderátor Michal Kovačič rozprávať s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a podpredsedom Smeru-SD Jurajom Blanárom. Hlavnou témou diskusie bude daňovo-odvodová reforma ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) a odvolávanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), ktoré plánuje opozícia.

Do nedeľného O 5 minút 12 prijali pozvanie predseda hospodárskeho výboru Peter Kremský (OĽaNO) a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš. Diskutovať budú o prioritách v koalícii a možnosti zmien v daňovo-odvodovom systéme či v oblasti pomoci rodinám. Reláciu vysiela Jednotka RTVS v nedeľu od 11.55 hod, moderuje Marek Makara.

Článok budeme aktualizovať o hostí a témy relácie V politike. Reláciu spravodajskej televízie TA3 bude namiesto moderátora Norberta Dolinského, ktorý sa dopustil vážneho priestupku, moderovať riaditeľka programu a spravodajstva Zuzana Martináková. 

V prvej časti relácie bude diskutovať ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) s Denisou Sakovou z Hlasu-SD. Hlavnou témou bude nedôvera k podnikateľským aktivitám rodiny ministerky Kolíkovej. V druhej časti relácie budú o uvoľňovaní opatrení a cestovaní počas leta diskutovať štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS), poslanci Marián Kéry (Smer-SD) a Tomáš Valášek (nezaradený). 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.